J o c I a A L JAARVERSLAG 199 Heineken Nederlands Beheer B.V. kan terugkijken op een jaar met positieve resultaten. Voor een belangrijk gedeelte is dit te danken aan de gezamenlijke inspanningen van onze medewerk- (st)ers, die met elkaar ook in 1992 de kwaliteit van onze produk- ten en onze service hebben bewaakt en verbeterd. Nadat vorig jaar aan ons Sociaal Jaarverslag het thema "Produkt- en verpak - kingsontwikkehng" was meegegeven, is dit jaar gekozen voor het thema "Klantgerichtheid". Klantgerichtheid immers ligt zowel extern als intern aan de basis van het voortdurend verbe teren van de kwaliteit van aangeboden produkten en diensten. Zowel nationaal als internationaal bleven wij ook in 1992 geconfronteerd met toenemende concurrentie. Desondanks is zowel op de binnenlandse markt alsook op de exportmarkten de positie van onze merken verder verbeterd. Binnen het merendeel van de Nederlandse organisatieon derdelen heeft 1992 in het teken gestaan van nieuwe en verdere organisatieveranderingen, respectievelijk voorbereidingen op aanpassingen van de organisatie op lange termijn. Binnen Heineken Nederland B.V. is met grote inzet gewerkt aan het veranderingsproces "Mensen Maken Heineken", waarbij de eer ste concepten zijn ontwikkeld voor de bedrijfsarchitectuur voor de komende jaren. Tengevolge van de in 1991 gekozen functionele taakver deling binnen de Raad van Bestuur van Heineken N.V., was reeds in 1991 een aantal concern-stafdiensten gereorganiseerd en functioneel opgezet. In 1992 zijn ook de nog bestaande regio nale coördinaties Western Hemisphere, Africa en Asia/Pacific in de functionele organisatie geïntegreerd. Samenhangend met de functionele opzet van de concern organisatie is vanaf eind 1991 uitvoerig gesproken over de mede zeggenschapsstructuur en de opzet van het overleg met de COR binnen Heineken Nederlands Beheer. Begin 1992 hebben deze besprekingen geleid tot de benoeming van de Directeur Perso neelszaken van Heineken Nederlands Beheer B.V. tot bestuur der die namens de onderneming het overleg voert met de COR. In 1992 werd slechts geringe vooruitgang geboekt op het terrein van het verder terugdringen van het ziekteverzuim. Mede in het licht van de per 1 januari 1993 sterk gewijzigde Arbowetgeving zal in 1993 extra aandacht moeten worden besteed aan het opstellen van plannen om het binnen de onder neming gevoerde Arbo-beleid verder aan te scherpen. Voorts zal moeten worden bezien hoe HNB aan de organisatie van Arbodiensten, zoals genoemd in de nieuwe wet, in de toekomst gestalte kan geven. In 1991 voorspelden wij dat ook 1992 weer een jaar van grote veranderingen zou worden. Die voorspelling is volledig uitgekomen, en het is niet moeilijk om voor het volgend jaar dezelfde voorspelling te doen. De wendbaarheid en weerbaar heid van de onderneming blijven daarbij vooral berusten op de inzet van onze medewerk(st)ers. De Directie van Heineken Nederlands Beheer B.V. wil langs deze weg haar dank en waardering uitspreken over de wijze waarop die inzet van allen ook in 1992 weer heeft bijge dragen aan het succes van onze organisatie in Nederland. ZIJ DIE ONS ONTVIF.I.F.N Wij betreuren het overlijden van de volgende medewerkers: Den Bosch J.G.A. Fleuren, afd. Brouwen Bunnik J. Brand, Interne Dienst Horecagebieden J.C.J. Baars, Technische Dienst Hoofddorp M. C. Franken, Horeca Tap Service Rotterdam S.W. Rouwhorst, Administratie verkoop kantoor Gelderland/Overijssel Zoeterwoude J.M.M. Luk, Montagespecialist HTS C.M. Betcke, Verpakken A. Karakas, Verpakken W.J.A. van Ingen, Bouwadviesbureau Hun nagedachtenis houden wij in ere. Directie Heineken Nederlands Beheer B. V.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 5