Ruud Zee werkt vijfjaar bij drankenhandel Holland Noord. Als reservechauffeur vervangt hij collega 's die ziek zijn of een ATV-dag hebben. Op zijn ronde belevert hij dagelijks vele klanten met bier en fris. Nieuwe vaten op hun plaats zetten, de oude vaten naar voren halen, kratten op de plaats of juist zodanig dat de eigenaar hen kan controleren. Ruud Zee weet precies wat van hem wordt verwacht. Daarnaast krijgt hij veel vragen om bijvoor beeld actiemateriaal of reclame-artikelen. Wat we zelf kunnen regelen, doen we zelf. Anders spelen we de vragen door aan de ver tegenwoordiger of de verkooptelefonie. Als er weieens een klacht is, geven we dat ook door. Je moet altijd vriendelijk blijven tegen een klant. Ook als je zelf een slecht humeur zou hebben. Al zeggen we niet op al zijn vragen jade klant is koning. Het spreekt voor zich, klantgericht te zijn. Ik weet niet beter... Huisvesting Rotterdam Crooswijk (R/Cr) Op vrijdag 13 maart 1992 werd het van binnen en van buiten opgeknapte pand Rotterdam Crooswijksesingel her opend. In dit pand zijn naast het Horecagebied Rotterdam/Zeeland ook de Exportafdelingen ETA, Export- Informatisering, Administratie Export en Export Duty Free gehuisvest. Het gepleegde onderhoud hield onder meer in een nieuwe entree, nieuwe zonweringen, een nieuwe telefooncentrale, schil derwerk en een betere brandpreventie. Mevrouw N. van de Graaf, voorzitter van de deelgemeente Crooswijk, verrichtte de openingshandeling. Na de openings speech door het hoofd horecagebied Rotterdam, de heer Van de Biggelaar, konden de bezoekers, onder wie veel oud-mede- werk(st)ers, het pand bekijken. Amsterdam/Weteringschans (A/Scha Op 30 oktober 1992 verhuisde de in Amsterdam geves tigde Export-groep van het oude "Amstel"-kantoorpand aan de Mauritskade naar een pand aan de Weteringschans, schuin tegenover het Hoofdkantoor. De verhuizing was nodig omdat langer verblijven op het kan toorpand aan de Mauritskade niet rendabel was. Het pand was veel te groot geworden voor de overgebleven Export-mede- werk(st)ers. Bovendien was de afstand tussen A/Mau en A/Wet te groot om er even voor overleg naar toe te gaan. Voordat de verhuizing kon plaatsvinden, diende het nieuwe pand volledig te worden verbouwd. Op A/Scha is naast de Export-groep tevens de afdeling Administratie Hoofdkantoor ondergebracht. Uitzendingen Het afgelopen jaar is de in 1991 ingezette lijn voortgezet om expatnate-posities lokaal in te vullen. Mede als gevolg van de herstructurering binnen de Nederlandse werkmaatschappijen werd de mogelijkheid tot herplaatsing zeer klein. Dit bracht vanzelfsprekend de nodige extra begeleiding en inspanning met zich mee. Eind 1992 zijn alle voor Heineken werkzame expatriates uit Angola geëvacueerd. Hierbij was speciale assistentie en begelei ding door de Personeeldienst Internationaal onontbeerlijk. Voor het eerst in de geschiedenis van Heineken zijn medewer kers naar Vietnam uitgezonden. Zij zullen daar voor een langere periode verblijven om een nieuwe brouwerij te bouwen. Tevens werd Hong Kong een nieuwe vestigingsplaats voor Heineken- expatriates. Gedurende 1992 is een zestigtal medewerkers voor nieuwe posi ties in het buitenland geselecteerd. Zij werden zo goed mogelijk vanuit Nederland hierop voorbereid en begeleid.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 30