S 0 C I AAL JAARVERSLAG 1 9 9 2 2jr Reorganisatie Concept-stafdiensten (exclusief HTS) In 1991 werd besloten om binnen de Raad van Bestuur van een regionale taakverdeling over te gaan op een functionele taakverdeling. Niet langer golden de regio's als uitgangspunt. De kerntaken van het ondernemen, te weten Marketing, Produktie en Financiën, werden de uitgangspunten voor de organisatorische opzet. De Human Resources-functie is onder de directe verant- woordelijkheid van de voorzitter van de Raad van Bestuur gebracht. In lijn met deze veranderingen zijn de Concern-stafdiensten gereorganiseerd. Als gevolg van deze reorganisatie werden in 1991 bij de Concern-stafdiensten (exclusief Heineken Technical Services) 14 medewerk(st)ers boventallig. Met alle betreffende medewerk(st)ers kon in het kader van het Sociaal Plan tot een bevredigende regeling worden gekomen. Als vervolg op de in 1991 in gang gezette reorganisatie naar een functionele organisatte, maakte de onderneming in mei 1992 het voornemen bekend om de bestaande Regionale Coördinaties Western Hemisphere, Africa en Asia/Pacific te integreren in de functionele organisatie. Hierover werd een adviesaanvraag inge diend bij de COR. Na een dreigende beroepsprocedure bij de Ondernemingskamer, kon de overleg-procedure op 12 augustus worden afgerond. Met de COR is onder meer afgesproken dat de reorganisatie in 1993 enkele kerën zou worden geëvalueerd. De reorganisatie van de Regionale Coördinaties is per 1 septem ber 1992 jiiitgevoerd. Als gevolg van de reorganisatie worden alle werkmaatschappijen thans aangestuurd door middel van de functionele organisatie. Coordinating Directors handelen ten opzichte van de werk maatschappijen en participaties in de eerder genoemde regio's uit naam van de Raad van Bestuur. Zij zijn het eerste contact voor Raad van Bestuur-zaken. Als uitvloeisel van de functionalisering werden de Regional Technical Managers opgenomen in de afdeling Corporate Production Coordination en de Regional Marketing Managers in Corporate Marketing Strategy Policy. De afdelingen van Corporate Finance Systems oefenen nu de regionale financiële werkzaamheden rechtstreeks uit. Alle overi ge regionale functies kwamen te vervallen. Met het oog op de personele gevolgen van de reorganisatie werd het Sociaal Plan Reorganisatie Concern, dat in 1991 met de werknemersorganisaties werd overeengekomen, van toepassing verklaard. Krachtens dit Sociaal Plan is in overleg met de COR een Begeleidingscommissie ingesteld. Als gevolg van deze reorganisatie waren aan het eind van het verslagjaar nog vier medewerk(st)ers boventallig. De onderne ming zal zich ten zeerste inspannen een passende functie voor de betrokkenen te vinden. Gedurende de reorganisaties is de inzet en betrokkenheid van alle medewerk(st)ers uitermate groot geweest. Om te zorgen dat onze bieren ook in andere landen zodanig worden gebrouwen dat zij op een perfecte manier de consument bereiken, zijn in een groot aantal landen Heineken- medewerkers werkzaam. De Personeeldienst Internationaal heeft een adviserende rol om de juiste expatriate op de juiste plaats te krij gen. Stefan Boskamp: Het is tevens ons werk de mensen voor te bereiden op hun uitzen ding. Om naast alle arbeidsvoorwaardelijke zaken ook zorg te dragen dat de medische keuringen worden geregeld, om taalcursussen te verzorgen, de verhuizing, huisvesting en scholing voor de kinderen te regelen. Het gaat om maatwerk. Ieder heeft zijn eigen wensen. Elk land zijn eigen mogelijkheden. Vaak moeten er aparte contracten worden afgeslo ten, of aparte betalingsregelingen worden getroffen." Op initiatief van de partner van

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 27