s 0 C I A A L JAARVERSLAG 1992 afdeling te wijzen, heeft de dienst een folder laten maken met de mogelijkheden. Want de afdeling kan meer dan alleen geschreven teksten vertalen of tolken. "In 1992 hebben we geassisteerd bij het geven van interne cursussen vreemde talen voor medewerkers die in hun functie regelmatig communiceren in een andere taal dan het Nederlands. We kunnen ook helpen bij presentaties in andere talen. De spreker kan tevoren zijn toespraak onder vier ogen op een van ons oefenen. Zonodig kunnen we adviseren over de uit spraak om ervoor te zorgen dat de presentatie aan derden zo goed mogelijk wordt gegeven. Ook zelf doen we er veel aan ons beter te presenteren. Vroeger volgden de vertalers voornamelijk talencursussen. In 1992 stond ook Consulting skills op het programma. Daaruit blijkt wel dat we het goed kunnen omgaan met klanten een belangrijke vaardig heid vinden. werkmaatschappijen op het gebied van belangrijke investerings projecten. Door het teruglopen van technische investeringen bij de werkmaatschappijen werden afdelingen geconfronteerd met een afnemende werkdruk. Deze situatie veroorzaakte onder de medewerkers van afdeling Project Services onzekerheid voor de toekomst. Overleg tussen HTS, overige Corporate Production groepen en werkmaatschappijen in Europa, heeft gedurende het jaar voor een deel de onzekerheden weg kunnen nemen. Consultancy Naast de technische en technologische ondersteuning en de ondersteuning die de consultants van de afdeling Support aan de werkmaatschappijen leveren, is HTS uitgebreid met de servi ces van de afdeling Distribution Logistics. Deze afdeling is in het begin van het jaar van Amsterdam naar Zoeterwoude ver huisd. Medewerkers van Distribution Logistics hebben een introductie-bijeenkomst georganiseerd voor de overige HTS l3ucMt*r sti'Rllii UXMtnm ÏUQtFBOFK NM\th ,.\t f*| afdelingen. Daardoor werd de overgang van Heineken Marketing Services naar HTS op soepele wijze tot stand gebracht. De afdeling Support kreeg te maken met een groot personeels verloop. Doordat een aantal pas benoemde consultants naar andere functies binnen en buiten de organisatie werd overge plaatst, ontstond er een onderbezetting op de afdeling. Voor het behoud van hoogwaardige kennis van brouwen en techniek op de afdeling is er uitvoerig gezocht naar opvolgers die de conti nuïteit van de adviserende taken kunnen waarborgen. Verschillende Heineken medewerkers uit het buitenland werden getest voor hun geschiktheid om te werken als consultant. Enkele van de kandidaten namen deel aan individuele testpro gramma's voordat zij werden aangesteld. Corporate Purchasing Corporate Purchasing heeft een moeilijk jaar doorge maakt. De reorganisatie heeft bij verschillende inkoopafdelin gen grote veranderingen tot gevolg gehad. Voorts heeft het teruglopen van investeringsprojecten invloed gehad op het werkaanbod van de afdeling Machines Apparatuur. Er zijn in de loop van 1992 verschillende workshops en bijeen komsten georganiseerd. Deze activiteiten zijn bedoeld om de flexibiliteit en effectiviteit van de verschillende inkoopfuncties te vergroten, voor de voor Heineken strategisch belangrijke goede-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 26