V SOCIAAL JAARVERSLAG 19 9 2 (Heineken Technical Services, Corporate Purchasing, Production Policy Control, Corporate Production Coordination) Algemeen Voor de Corporate Production groepen begon het jaar met de voortzetting van de in 1991 in gang gezette reorganisatie processen. Voor vele medewerkers van het voormalige HTB betekende dit niet alleen een verandering van organisatiestruc tuur maar ook een herformulering van diensten en taken. Afdelingen werden, meer dan voorheen, geconfronteerd met een duidelijke scheiding van taken ten behoeve van de realisatie van de HTS-doelstelling. Om dit proces te ondersteunen, werd gebruik gemaakt van de MOC (Managing Organisational Change) -methode om op gestructureerde wijze veranderingen binnen de afdelingen door te voeren. Alle HTS afdelings- en sectiehoofden namen deel aan de door KPMG georganiseerde MOC-cursussen. Reorganisatie Gedurende het eerste jaar van het sociaal plan is er door human resources met de lijn intensief gezocht naar interne plaat singsmogelijkheden voor medewerkers die door de reorganisatie boventallig zijn geworden. Door verschillende oorzaken is het aantal intern herplaatste medewerkers beneden verwachting gebleven. Dit kwam mede doordat de betrokken medewerkers qua opleiding en capaciteit niet in de bestaande vacatures kon- den worden geplaatst, die elders in de organisatie bestonden. Een groot deel van de medewerkers heeft gebruik kunnen maken van beschikbare regelingen om hun dienstverband te beëindigen. Voor 13 boventalligen wordt nog gezocht naar geschikte mogelijkheden. Mede door gebrek aan interne plaat singsmogelijkheden heeft een aantal medewerkers gekozen voor een outplacement-begeleiding door een extern bureau. Research Development De R&D inspanningen voor 1992 zijn voor een groot deel gericht op de realisatie van de door de R&D-commissie geformuleerde projecten. De meerderheid van deze projecten is afgestemd op de doelstellingen van de Heineken-onderneming inzake produktontwikkeling, produktkwaliteit en milieu. Kort na de reorganisatie van 1991 zijn op verschillende plaatsen in R&D weer personeelswisselingen op gang gekomen. Voor het op peil brengen van de personeelsbezetting is een aantal afgestu deerde academici aangetrokken. Er is gekozen voor het werven van jonge, pas afgestudeerde academici met doorgroeimogelijk heden. In dit proces wordt bij R&D jaarlijks een aantal academi ci aangenomen die, na hun eerste startfunctie, mogelijk kunnen doorgroeien naar hogere managementfuncties in de produktie in binnen- en buitenland. Projecten Er is in de loop van het jaar door HTS en Corporate Purchasing hard gewerkt om duidelijk te maken op welke manier beide organisaties bijdragen kunnen leveren aan de De kwaliteit waar mogelijk verbeteren, de levertijd verkorten en een beter contact met de klanten opbouwen. Dat was de opdracht die de Translation Section zichzelf gaf na de uitkomst van een enquête onder de grote klanten van deze afdeling. Loes Gouweloos: "We wilden onze kwaliteit verbeteren. Onze service duidelijk verhogen. Om het contact met de klant te verstevigen, sturen we bij voorbeeld vertalingen niet meer op, maar brengen we die persoonlijk. We hebben nu de norm dat alle ingeleverde teksten binnen één week vertaald moeten zijn. Als we voorzien dat dat niet lukt, nemen we tijdig contact op met de opdrachtgever. Of we besteden het werk uit.De Translation Section, die in de wandelgangen nog steeds bekend staat als 'de vertaalafdeling', timmert aan de weg. Om de medewerkers op het bestaan van deze

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 25