SOCIAAL JAARVERSLAG 19 9 2 2-/ zorg kunnen worden verbeterd. Een aantal zaken is reeds aange pakt. Andere zullen volgen in 1993 en de jaren daarna. Voorts is in 1992 de oude bedrijfskantine volledig verbouwd tot een bedrijfsrestaurant dat voldoet aan de eisen van deze tijd. Werkervaringsplaatsen In het voorjaar van 1992 is Vrumona, in samenwerking met het Arbeidsbureau te Zeist, gestart met negen werkerva ringsplaatsen ten behoeve van langdurig werklozen. Eind 1992 was met vijf betrokkenen de arbeidsovereenkomst inmiddels beëindigd. Het ziet er naar uit dat de overigen de afgesproken periode van 1 jaar zullen volmaken. Ziekteverzuim Het gemiddelde ziekteverzuimpercentage is ten opzichte van 1991 licht gedaald van 7,5% naar 7,3%. Desondanks is eind 1992 een ad hoe commissie in het leven geroepen die maatrege len zal voorstellen om het ziekteverzuim nog verder terug te dringen. Ondernemingsraad In het verslagjaar vonden zeven Ondernemingsraadver gaderingen en zeven Overlegvergaderingen plaats. Voorts wer den er ten behoeve van de Raad zes presentaties verzorgd. Aan de Ondernemingsraad werden 18 adviesaanvragen voorge legd over voorgenomen investeringen. De Raad voorzag 17 van een positief advies. Over de laatste aanvraag volgt advies in 1993. Daarnaast werden twee adviesaanvragen betreffende de organi satie voorgelegd, alsmede een instemmingsaanvraag betreffende ATV-verroostering. De Raad adviseerde ook over deze aanvra gen positief en verleende instemming. In de samenstelling van de Ondernemingsraad deed zich aan het eind van het jaar een wijziging voor in verband met een over plaatsing. Het overleg met de Raad was constructief en verliep in een goede sfeer. CAO-beoordelingen De evaluatie van de beoordelingen voor het CAO-perso- neel die om het jaar plaatsvinden op basis van vrijwilligheid, laat zien dat zo'n 30% van de betrokkenen geen gebruik maakt van het beoordelingssysteem. In overleg met de Ondernemingsraad is besloten om in plaats van dit beoordelingssysteem een systeem van functioneringsge sprekken te ontwikkelen. Dit zou eind 1993 kunnen worden ingevoerd. De ontwikkeling zal plaatsvinden in nauw overleg met betrok kenen. Na verloop van tijd zal, opnieuw op grond van evaluatie, worden besloten of een en ander wordt voortgezet. Opleidingen In 1992 werden diverse functiegerichte opleidingen ver zorgd door en voor de afdeling Verpakken. Opleiding colonne 8, vulmachine, colonne 3 en siroopbereiding en besturing siroophal zijn hier voorbeelden van. Er werd echter ook gebruik gemaakt van externe deskundigheid: kwaliteitscontroleurs volgden de basiscursus scheikunde, die gegeven werd door een docent van de Bepro. Het Nederlands Verpakkingscentrum verzorgde voor het derde jaar de cursus Verpakken op de werkvloer voor nieuw in dienst getreden produktiemedewerkers. Binnen de afdeling Horeca verkoop werd een externe deskundi ge ingeschakeld die de leidinggevenden begeleidde bij een oplei dingstraject voor de vertegenwoordigers. nen hebben we gekeken naar de voordelen die de nieuwe verpakking voor ons èn voor de klanten heeft. De handel is enthousiast over de veel lagere PRB-fles, omdat hij daardoor 20% meer volume in zijn schap kan zetten. Het is voor ons belangrijk rekening te houden met de wensen van de handel. Uit het recent gehouden Industributie-onderzoek blijkt dat de handel dat waardeert. Van de 155 fabrikanten, die door de handel werden beoordeeld, is Vrumona van de 22e naar de 7e plaats gestegen. We zijn dus op de goede weg. Vele malen per dag passeren allerlei wagens de poortcontrole van Vrumona. Bijvoorbeeld limonadewagens, of wagens van leveranciers die blikjes en flessen komen brengen. Of gasten die een afspraak hebben met mede-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 23