SOCIAAL JAARVERSLAG 1992 BROUWERIJ 'S-HERTOGENBOSCH overleg over het algemeen zeer tevreden waren. Men blijkt vol doende gelegenheid te krijgen om zijn mening naar voren te brengen. Wel is het zo dat sommige medewerkers meer op de voorgrond treden en als het ware als woordvoerder optreden. Minder tevreden is men over de invloed op de besluiten die genomen worden. Die is vaak afhankelijk van het onderwerp. Eenderde van de medewerkers acht zich voldoende deskundig over de onderwerpen die besproken worden. Verder blijkt dat de medewerkers over het algemeen zeer gemotiveerd zijn om deel te nemen aan het werkoverleg. Zij zijn tevreden over de informatie die zij krijgen. Ondanks de positieve instelling vinden veel medewerkers dat er nog te weinig gebruik gemaakt wordt van kennis, ervaring en vaardigheden van de mensen op de werkvloer. Project werkervaringsplaatsen In samenwerking met het Arbeidsbureau is in april 1992 een groep van tien personen begonnen. Deze groep bestond uit zeven vrouwen en drie mannen. Juist om in de afdeling Verpakken ervaring op te doen met vrouwelijke werknemers, zijn allereerst (voornamelijk herintredende) vrouwen benaderd. Eind 1992 waren er van de groep nog zes personen over, vijf vrouwen en een man. Mogelijk zal de helft van de oorspronkelijke groep van tien per sonen het totale project werkervaring en procestechnische scho ling kunnen afmaken. Eenieder van hen zal dan voldoende baga ge hebben om een bedieningsfunctie goed te kunnen vervullen. ruimte met het interieur van een Hollands café. Met een inrichting die heslist niet oubol lig is, maar goed past bij het karakter van Amstel hier. Mooie, natuurlijke materialen zorgen voor een fraaie uitstraling. Uit een achtertap aan de achterwand van de Taveerne kan een goed glas Amstel worden getapt. Verder zullen we in de gang naar de loopbrug een winkel met twee aparte etalages inrichten. In de ene staan Heineken-reclame- artikelen, in de andere Amstel-artikelen. 7.o kunnen we het twee-merkenbeleid ook tij dens onze ontvangsten beter doorvoeren. Ik weet zeker dat onze Amstel-ondernemers dat waarderen. Interne Dienst Binnen de Interne Dienst hebben onderwerpen als hygië ne, milieuzorg en klantvriendelijkheid het afgelopen jaar extra aandacht gekregen. Dit gebeurde met behulp van gerichte cur sussen en trainingen. Een belangrijke verandering vond plaats door de invoering van een toegangscontrolesysteem voor alle medewerkers van de ves tiging. De looproute is aangepast zodat medewerkers die gebruikmaken van het parkeerterrein, veilig de brouwerij kun nen bereiken. Er is een begin gemaakt met het verplaatsen van de fietsenstalling naar de achterzijde van het kantoorgebouw. De medewerkers van de beveiligingsdienst zijn nauw betrokken geweest bij het ontwerp en de inrichting van een nieuw poortge bouw.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 21