m SOCIAAL J A A R V E R S L A G 19 9 2 opleiding Bepro voor operator danwel de EVO-opleiding voor heftruckchauffeur. De resultaten van de eerste toetsen zijn posi tief. Als er de komende maanden met evenveel inzet en moti vatie gestudeerd wordt, zal het overgrote deel van de WAP- medewerkers het leerdoel bereiken. Namelijk voldoende werkervaring opdoen en een gericht diploma behalen, zodat het gemakkelijker wordt bij een bedrijf aan de slag te kunnen. Speciaal daarvoor aangewezen medewerkers binnen de afdeling begeleiden de medewerkers. Deze mentoren ondersteunen de medewerkers tijdens de praktijkperioden en bij het maken van taken in het kader van de Bepro-opleiding. Ondernemingsraad Ook dit jaar heeft er veelvuldig overleg plaatsgevonden met de OR Een positief advies werd uitgebracht over de reorga nisaties TD en MIT. Met een delegatie van de OR is in samen werking met de bedrijfsleiding aandacht besteed aan het ziekte verzuim. Hiervoor zijn twee brainstormsessies gehouden. In overleg heeft dit geleid tot een aantal aanbevelingen over de begeleiding van ziekteverzuim die door de afdelingen is overge nomen. Personeelsplan Na de afdeling Brouwen is het Personeelsplan bij de afdeling Energie operationeel. Hiermee is ook binnen deze afde ling voor alle medewerkers een structuur gevonden waar vraag en aanbod, kansen en beperkingen inzichtelijk en bespreekbaar zijn geworden. Tevens is voor de OR een presentatie gegeven over de inhoud van het Personeelsplan. Opleidingen De medewerkers van de Bossche brouwerij hebben veel extra inspanning geleverd op het gebied van training en vorming. Zowel de produktie-afdelingen Brouwen en Verpakken als de medewerkers van de technische afdelingen verwerken nu hun informatiestroom via terminals en computers. Praktisch alle kennis en gebruik van software is in de avonduren en in "eigen" tijd aangeleerd. Het werken in de avonduren/eigen tijd is als zwaar ervaren. Vijf anderstalige medewerkers hebben vier jaren scholing afge sloten met een Vapro-diploma. Zij volgden drie jaar lang een avond in de week en elke zaterdagochtend de cursus Nederlands en daarna nog een jaar een vakopleiding. Met extra inzet is het zodoende ook voor onze allochtone mede werkers mogelijk mee te groeien met de voortdurende vernieu wing en modernisering van het produktiemachinepark. Ook voor de medewerkers van de afdeling Brouwen wordt het meer dan in het verleden duidelijk dat zij hun theoretische ken nis moeten verhogen, in verband met de automatiseringsprojec ten op deze afdeling. Opnieuw hebben velen stappen onderno men om een beroepsopleiding te gaan volgen. Mede hierdoor is de betrokkenheid vergroot. communiceren met de klant. Deze cursussen waren geheel gebaseerd op de praktijk situatie. De cursisten zelf hadden er een grote inbreng in. Een geheel andere cursus, was ontwikkeld voor het management van de drankenhandel organisatie. Organisatie-adviseur bij Physieke Distributie Leen van Driel ontwik kelde de cursus. "Een intern ontwikkelde cursus is altijd meer op de eigen situatie toe gesneden dan een externe cursus. Hij kan op maat worden gemaakt. Het doel van de cursus is het kennisniveau bij de drankenhandels te verhogen. De cursus geeft veel aandacht aan ergonomie, logistiek, voorraad- en magazijn- beheer, distributie, klantenservice en service graad. Daarnaast hebben we besloten nog een andere cursus te ontwikkelen. Deze is waar schijnlijk eind 1993 gereed en zal bestemd zijn vooralle drankenhandelmedewerkers, van bijrijders tot telefonistes. Daarmee hopen we zowel de efficiency als de klantgerichtheid binnen de drankenhandels te verhogen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 19