SOCIAAL JAARVERSLAG 1992 STAFDIENSTEN BIER EFI In het kader van het veranderingsproces Mensen Maken Heineken binnen de EFI-organisatie is gewerkt aan een heront werp van de EFI-processen en de structuur hiervan. Fiierbij stond produktiviteits- en kwaliteitsverbetering centraal. Hiertoe zijn twee werkgroepen in het leven geroepen namelijk de werk groep Administratie en de werkgroep Planning Control. Binnen de werkgroep Administratie is een concept ontwikkeld waarin de financiële administratie centraal in Zoeterwoude geconcentreerd kan worden, met name als gevolg van ontwikke lingen in de informatisering. De werkgroep Planning Control heeft zich met name gericht op hoe de Planning Control-functie het beste kan aansluiten op het organisatieconcept unit-management. Vervolgens is geke ken naar een verdere vergroting van toegevoegde waarde van deze functie. Opleidingen EFI Bij EFI-Heineken Nederland zijn in 1992 de volgende aantallen cursussen gevolgd of begonnen: Informatisering 86 Administratief/economisch 41 Managementvaardigheden 20 Bedrijfskennis 20 Diversen 9 Dit betekent een gemiddelde van één cursus per medewerker. De vele informatiseringscursussen waren goeddeels nog het gevolg van de overgang naar decentrale informatieverwerking op AS/400 computers. Het aantal personal computercursussen vertoonde een piekje door het omschakelen naar WordPerfect als tekstverwerkings pakket, maar is in het algemeen sterk gedaald. De opleidingsin spanning van de voorgaande jaren was gericht op het verkrijgen van 'computeralfabetisme'. Dit is nu bereikt en in het afgelopen jaar is er voor dit soort opleidingen dan ook een verschuiving te zien van klassikale standaardcursussen naar 'privé'-cursussen, die toegesneden zijn op de individuele leerbehoeften. Steeds sneller op ons afkomende veranderingen laten ook EFI niet onberoerd. Slagvaardigheid vereist daarom voortdurende ontwikkeling van medewerkers. Er is dan ook een Opleidings- en Ontwikkelingsplan opgesteld, dat deel zal gaan uitmaken van de jaarlijkse planningscyclus. Hierin zijn voor alle medewerkers de leeractiviteiten opgenomen die volgen uit de actuele bedrijfs doelstellingen. Personele Bezetting De personele bezetting is verder afgenomen door het ver trek van een aantal medewerkers die op vrijwillige basis gebruik maakten van de ouderenregeling. Opleidingen Dit jaar is een gewijzigde Vapro-A Mechanisch Operator ontwikkeld. De leerstof voldoet aan de eisen van Vapro, maar is geschreven op onze produktieprocessen binnen de afdeling Verpakken. Tevens zijn de eerste medewerkers die hun LSBL- vakopleiding alsook de daarop volgende functiegerichte oplei ding met goed gevolg hebben afgerond, benoemd tot Brouwoperator A of B. In het kader van de ouderenregeling hebben grote groepen medewerkers deelgenomen aan de cursus Toen in januari 1992 de nieuwe bliklijn in Zoeterwoude opgestart werd, kregen de ope rators ook de zorg voor een aantal kwaliteits controles, die tot dan toe centraal door de kwaliteitsdienst werden uitgevoerd. Operator Henny Flux: "Wij controleren zelf ondermeer de felsnaad met behulp van een PC, wij maken de tapmaten en wij verzorgen zelf de dagcoderingen op de bussen, de trays en de pallets. De mensen die aan een machine wer ken, zijn zelf verantwoordelijk gesteld voor het resultaat. Dat is iets dat we allemaal leuk vinden. Bovendien rouleren we. De operators werken steeds aan een ander onderdeel van de lijn. Dat vergroot het inzicht in eikaars werk. Omdat we met een kleine ploeg werken, is de saamhorigheid groot. Ook de sociale controle is groot. Als er iets niet goed gaat, word je daar direct op gewezen door een collega. Het

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 17