SOCIAAL JAARVERSLAG 1992 De 16 adviesaanvragen over de overname van aandelen van drankenhandels en debieten van agenten vormden evenals vorig jaar weer de hoofdschotel van de ondernemingsraad. Voor het eerst is in de Horecagebieden een Arbo-jaarplan opge steld. Hoewel in deze eerste versie nog veel aanpassingen nodig zijn, is het een goed begin. De volgende jaren zullen er verdere verbeteringen in aangebracht worden. lijk een goede telefoonstem hebben. Niet te hoog, niet te zacht. Maar verder kun je het niet leren. Ik zeg altijd: 'je wordt geboren als telefoniste. Niet gemaakt.Het is onze taak de mensen die opbellen, zo goed mogelijk door te schakelen met de juiste medewerkers. Is die medewerker zelf aan het telefoneren, dan melden we ons regelmatig of bieden een alter natief aan. Dat is klantgerichtheid. Natuur lijk moet alles op een vriendelijke manier gebeuren. Als ik met een chagrijnige stem de telefoon opneem, kiezen ze volgende keer misschien voor bier van de concurrent. Dat wil ik niet. Ik wil iets uitstralen, waardoor ze ons bier kopen. 'Vandaag besteld, morgen in huis'. Dat was het motto waarmee Hoofd Physieke Distributie Harry Philippa in oktober '92 Andere onderwerpen waren onder meer: -De verhuizing van de Mauritskade naar de Weteringschans -De personeels-enquête door de London Business School -De nieuwe samenstelling van de VGWM-commissie waarin nu ook leden van werkgeverszijde zitting hebben. Ondernemingsraad Horecagebieden De overlegvergaderingen worden in kantoren van diverse vestigingen gehouden waar dan het desbetreffende Hoofd van het Horecagebied een presentatie houdt over het reilen en zeilen in zijn gebied. Ook zijn er presentaties gehouden over HOME RUS (Horeca Management En Registratie Uitvoering Systeem) en over wat Heineken en Amstel te bieden hebben aan hulp-, advies- en steundiensten. Ondernemingsraad Vrumona Zoals elk jaar gaf de directie aan de OR de gebruikelijke jaarlijkse presentaties van de jaarcijfers, halfjaarcijfers en het investeringsplan. Verder gaf het organisatiebureau Impac een uiteenzetting van een eventuele aanpak om de werkwijze en effi ciency binnen Vrumona verder te verbeteren. Er werd dit jaar ook een presentatie gegeven van het BOSNO-rapport "Werk zoals werk bedoeld is" waarin aandacht geschonken wordt aan het te lang werkzaam zijn in dezelfde functie met dezelfde taken, waardoor flexibiliteit en bijdrage verminderen en niet meer wordt voldaan aan gestelde eisen en verwachtingen. Enkele andere aandachtspunten waren onder andere: -Beveiliging terreinen en gebouwen -Nieuwe werkkleding -Renovatie van de kantine (bedrijfsrestaurant), die op 4 januari 1993 opnieuw in gebruik is genomen -Reorganisatie Technische Dienst. Ondernemingsraad Zoeterwoude De OR in Zoeterwoude heeft zich vooral beziggehouden met de voortgang van de diverse reorganisaties en de daaruit voorvloeiende problematiek zoals:

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1992 | | pagina 13