SOCIAAL J, HEINEKEN 20 Den Bosch La waaibestrijding Zoetermeer Zoeterwoude - de opslag van gevaarlijke stoffen werd exact vastgelegd en er kwa men richtlijnen voor de aanmel ding van nieuwe (voor het bedrijf), gevaarlijke stoffen. - voorlichting aan nieuwe medewer kers tijdens hun introductie, waar bij ook de geluidsfilm wordt ver toond. - er werden werkstoelen (voor be dieningspersoneel) en veiligheids- bontlaarzen (voor heftruckchauf feurs) aangeschaft. - Het rampenplan voor de vestiging- in-haar-geheel kwam gereed. Als uitvloeisel daarvan werden onder meer de vluchtwegen van de in april 1980 in bedrijf gestelde alco- holfabriek aangepast. - In het kader van de Bedrijfszelfbe scherming (BZB) werden EHBO- en brandweercursussen gegeven. - Het in het bedrijf werkzame kader kreeg uitgebreide voorlichting op het gebied van de gehoorbescher- ming. - In het verslagjaar werd het voltalli ge produktiepersoneel audiome- trisch onderzocht. „bijgepraat'' moet worden. Er kwam een rampenplan tot stand voorgaslekkages. De adembeschermende middelen, zoals persluchttoestellen, beade mingstoestellen en meetapparatuur, werden belangrijk uitgebreid. De ongevallen met werkverzuim ga ven voor het eerst sinds het bestaan van de vestiging een forse daling te zien. Veel is op het gebied van geluidshin der en de bestrijding ervan gezegd en geschreven. Per vestiging zijn reeds verschillende maatregelen en activiteiten op het gebied van de lawaaibestrijding ge troffen. Teneinde het effect van deze maatregelen en voorzieningen te kunnen vaststellen, zal een gehooronderzoek plaatsvinden bij alle medewerkers die met lawaai in aanraking komen. - In het gehele produktiebedrijf wer den geluidsmetingen verricht. De beide, hiervóór genoemde activi teiten werden eveneens in de vesti- Een terugblik op het verslagjaar le vert het volgende overzicht op. - Er werd een beleidsverklaring op gesteld, die door bedrijfsleiding en ondernemingsraad is goedge keurd. In deze verklaring zijn de doelstel lingen van de brouwerij op het ge bied van de veiligheid vastgelegd. - Instructie en voorlichting op het gebied van de veiligheid. - Eind 1980 werd op het gebied van de oogbescherming een voor lichtingsbijeenkomst voor het gehele produktiepersoneel gehouden. Een overzicht van wat tot stand kwam. - De Veiligheidscommissie, die me dio 1980 werd benoemd, draait sindsdien op volle toeren. In deze commissie heeft onder andere een OR-lid zitting. - De voor het hele bedrijf geldende veiligheidsvoorschriften zijn opge steld. gingen te Hattem en Leeuwarden uitgevoerd. - Op de daarvoor in aanmerking ko mende plaatsen zijn perslucht- en ontvluchtingsmaskers geplaatst. Veel kwam er in het verslagjaar tot stand. Hierna een overzicht van de belangrijkste zaken. Op ieder niveau van het kader vindt thans overleg plaats over de veilig heid en het ongevallengebeuren. Eveneens is hieraan gekoppeld het schouwen van de werkplek, duidelijk gericht op veiligheid en „goed huishouden". Mede door een gerichte aanpak in de opleidingsprogramma's van twee maanden, kon het ongevallen- cijfer tot de helft worden terug gebracht. Duidelijk werd dat ook het personeel dat reeds langer in dienst is

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1980 | | pagina 21