Werving Beoordeling en promotie Hoewel bij de invoering ruime garantieregels zijn toegepast, wanneer sprake was van een lagere groepsindeling, hebben wij er begrip voor, dat deze voorziening eventuele gevoelens van teleurstelling niet geheel wegneemt. De classificatie van functies in de groepen 16 en 17 geschiedde vanuit een viertal werkgroepen, voor respectievelijk de technische, de commerciële, de financieel-administratief-economische en de overige functies. Uitdrukkelijk werden de karakteristieke eigenschappen van de middenkaderfuncties, zoals deze in onze onderneming aanwezig zijn, in de weging betrokken. In het voorjaar werden de 224 functies in deze twee groepen, bezet door 655 medewerkers, geclassificeerd en de resultaten aan betrokkenen medegedeeld. Gebleken is, zoals onder meer in enkele ondernemingsraadsvergaderingen naar voren kwam. dat de informatie rondom deze uitkomsten door een aantal functionarissen als te beperkt is ervaren. Na de functieclassificatie in het CAO-gebied, die in het verslagjaar 1974/75 gereed is gekomen, hebben zich in het afgelopen jaar in de CAO-groepen vrij veel functiewijzigingen voorgedaan. Er werden 72 nieuwe CAO-functies gewaardeerd en 120 functies, waarvan de inhoud inmiddels was gewijzigd. Toepassing van functieclassificatie is, zo blijkt uit het bovenstaande, geen eenmalige zaak, maar een steeds voortdurend proces. Ook ons bedrijf wordt nog steeds geconfronteerd met het feit, dat het aantrekken van goede medewerkers vaak heel moeilijk is, ondanks de grote werkloosheid in Nederland. In de ene vestiging speelt dit meer dan in de andere. Wat het produktiepersoneel betreft waren er in 's-Hertogenbosch weinig problemen, evenmin als in Bunnik en in de vestigingen van de Groep Gedistilleerd en Wijn. Onze Amsterdamse bedrijven echter konden slechts met grote moeite de nodige personeelsleden aantrekken. Het is in dit verband opvallend dat slechts 10% van het aanbod kwalitatief voldoet aan de toch op zichzelf redelijke selectie-eisen. In Zoeterwoude deden zich met name door verschillende uitbreidingen veel vacatures voor. Het gelukte, zij het met veel inspanning, om hierin practisch geheel te voorzien. De werving voor de administratieve functies verliep eveneens moeizaam, met name in het westen des lands. Voor bepaalde, meer specialistische functies lag landelijk gezien de markt vrij moeilijk. Het lag in de bedoeling dit jaar een begin te maken met de beoordeling van het CAO-personeel. Voor al onze medewerkers zou dan een systematische personeelsbeoordeling van toepassing worden. In de Centrale Ondernemingsraad kreeg de behandeling van het in te voeren systeem van persoonlijke beoordeling veel belangstelling. De COR deed een aantal waardevolle aanbevelingen, onder meer met betrekking tot de scholing van de beoordelaars en de voorbereiding van de te beoordelen persoon. Uitgebreide gedachtenwisseling vond plaats over de beroepsprocedure en over het al dan niet verstrekken van een copie van het beoordelingsformulier aan de beoordeelde.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1976 | | pagina 8