De regeling extra vrije tijd voor oudere werknemers werd uitgebreid en geldt nu vanaf de 60-jarige leeftijd, voor vrouwelijke medewerkers vanaf de 55-jarige leeftijd. Een heel belangrijke beslissing betrof de overbruggingsregeling voor 64-jarigen. Deze houdt in, dat men op 64-jarige leeftijd zijn werkzaamheden kan beëindigen. Tot zijn pensioendatum ontvangt de werknemer een inkomen, dat netto overeenkomt met de pensioenuitkering waarop hij recht zou hebben als hij op 65-jarige leeftijd met 40 dienstjaren bij Heineken zou worden gepensioneerd. Er kwam een verbetering in de regeling voor de afbouwtoeslag voor het CAO-personeel. Werknemers, die wegens reorganisatie, bedrijfsomstandigheden of op medische gronden blijvend worden overgeplaatst van een hogere naar een lagere functie, zullen hun inkomen behouden. Verder werden, eveneens voor het CAO-personeel, verbeteringen aangebracht ten aanzien van de beloning bij volledige vervanging in een hogere functiegroep. Afgesproken werd, dat in overleg met de CAO-contractpartners een studie zal worden gemaakt over de verdere ontwikkeling van de vijfploegendienst. De harmonisatie van arbeidsvoorwaarden voor het personeel van de drankengroothandels kwam practisch geheel tot stand. Voor deze groep medewerkers werd een 'Aanhangsel' toegevoegd aan de Heineken-CAO. Voor het personeel van wijnhandel Reuchlin werd de volledige integratie het afgelopen jaar een feit. Wij gingen over tot publicatie van de algemene arbeidsvoorwaarden geldend voor ons in Nederland werkzame personeel vanaf salarisgroep 16. In januari 1977 werd, evenals in de afgelopen jaren, een tantième van 12% uitgekeerd. Bij de onderhandelingen werd door de Industriebonden en de Unie BLHP het punt 'uitbreiding werkingssfeer CAO' ter tafel gebracht. Wij hebben ons op het standpunt gesteld, dat een eventuele uitbreiding van de CAO of een aparte CAO voor hogere functiegroepen alleen tot stand kan komen indien zowel de Vereniging van Hoger Personeel bij Heineken als de Industriebonden en de Unie BLHP hieraan willen deelnemen. De VHP Heineken heeft het standpunt ingenomen, dat momenteel geen behoefte bestaat aan regeling van de arbeidsvoorwaarden door middel van een CAO voor de door haar vertegenwoordigde groepen. Veel tijd en aandacht vroegen in dit verslagjaar de onderhandelingen over de overplaatsingsregeling Amsterdam-Zoeterwoude, ten behoeve van het personeel van de landelijke commerciële diensten van de Divisie Nederland, die in september werden afgerond. Op basis van de tot standgekomen regeling werd de overplaatsingsregeling met betrekking tot onze toekomstige vestiging in Zoetermeer in behandeling genomen. De ziektekostenregeling voor het personeel, dat een inkomen heeft boven de verplicht-verzekerden-grens, kreeg het afgelopen jaar een enigszins gewijzigde structuur. Met ingang van 1 januari 1978 zal de Commissie tot Beheer van de Onderlinge Ziektekostenregeling voor de helft bestaan uit door de deelnemers gekozen leden.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1976 | | pagina 6