Een korte terugblik op de zeven paviljoens, waarvan de exploitatie met steun van Heineken tot stand kwam, geeft het volgende te zien. Tirol, Stadhuisplein. Zoals de naam reeds zegt, droeg deze exploitatie een Oostenrijks tintje. Ondanks het feit dat dit paviljoen in de onmiddellijke nabijheid van enkele druk bezochte horecabedrijven lag, was de bieromzet in Tirol zodanig dat reeds na een maand een tweede tappunt moest worden bijgeplaatst. rieur was geschapen. Over bezoek had De Ton dan ook niet te klagen. HavencaféCooisingel. Van dit nabij het gebouw van de H.B.U. gelegen bedrijf is helaas gebleken dat het op een minder gelukkig gekozen punt lag, waardoor de belang stelling kleiner was dan bij de andere paviljoens. Temeer jammer omdat het hier opgestelde draaiorgel 't Witje een bezoek aan dit café ten volle waard was. De Jaren '50, Beursplein. Bij dit paviljoen heeft men, uit gaande van het idee van de Juniorkamer, een oud-Rotter dams café opgezet, dat vooral bij het oudere publiek bijzon- 't Sportcafé van Tante Sjaan op de Coolsingel. Een van de blijvertjes (voorlopig) van de C'70 manifestatie is Dolfirodam, evenals het café op zolderschuiten gebouwd. Het Dol fijn cafeetje: terrasje op het water. Paris, Coolsingel. Het interieur van dit etablissement ademde de Franse sfeer, waardoor vooral de buitenlanders werden aangetrokken. Sportcafé (van Tante Sjaan), Coolsingel. Inhakend op de cupwedstrijden had men deze zaak met allerlei voetbal attributen in het teken van de sport gezet. De belangstelling was goed te noemen. De Ton, Oude Binnenweg. Hier waren als bijzondere attractie zeer veel speciale voorwerpen in de biersfeer samengebracht, waardoor een buitengewoon gezellig inte- der is aangeslagen. Dit bedrijf en het Beursplein zelf, dat door de gemeente tot een klein recreatiehof in het hart van de stad was gemaakt, werden dan ook druk bezocht. Dol fijn cafeetje, Leuvehaven. Dit ligt, eveneens op het water, naast Dolfirodam, waar de dolfijnenshow wekelijks tienduizenden toeschouwers trekt. Het paviljoen, op enkele zolderschuiten gebouwd, heeft de aparte sfeer van het op een terrasje-op-het-water zitten. Evenals Dolfirodam, dat als semi-permanent (voorlopig 5 jaar) is opgezet, zal ook het café de komende jaren in bedrijf blijven. 15

Het meest getapt | 1970 | | pagina 15