►Veel belangstelling voor de speciale editie, de Horeca-Express, die op 9 april tijdens het congres werd uitgereikt. k^De commissaris van de Koningin in Noord- PPHolland, mr. F. J. Kranenburg, kijkt met de genodigden de horecacapsule na, die ter gelegenheid van de opening van de Horeca vakbeurs door hem werd afgeschoten. het congrescentrum werden de eerste nationale biertapwedstrijden in het seizoen 1970-71 gehouden. Hier ziet u de finalisten. De uitslag was bij de teams: 1. en win naars: mevrouw M. Termaat en C. Otten, bar-dancing De Blokhut, Alkmaar. 2. De heer en mevrouw L. Hoogewerf, Café Carillon, Beverwijk. 3. A. Combee en B. Greve, Schouwburg het Wapen van Heemskerk, Alkmaar. Bij de eenmanszaken: 1. en winnaar: G. J. Rutgers, Mill-Corner Bar, Alkmaar. 2. J. Leek, Rest. de Zeeparel, Egmond aan Zee. 3. J. Opdam, Café Petit Rest. de Rustende Jager, Heerhugowaard. ^^^Drs. L. J. M. van Son tijdens zijn openings rede. noten gekraakt, maar het was prettig te ontdekken dat van regeringswege wel degelijk grote aandacht wordt besteed aan deze problemen en dat daar beslist bereidheid bestaat om de horecawereld de helpende hand toe te steken. Het zou ons te ver voeren hierop nader in te gaan en bovendien betreft het meer interne kwesties van Horeca-Nederland en de individuele ondernemers. Op donderdag 9 april vond een grote biermanifestatie plaats want in het Congresgebouw werd de eerste bier tapwedstrijd van dit seizoen gehouden. Aan de wedstrijd namen 56 teams en eenmanszaken deel en de gehele middag werd er met verve en zwier getapt, bediend en gedronken. Om ongeveer 18.30 uur was de uit slag bekend maar dat betekende nog niet dat die uitslag meteen werd be kendgemaakt. Daarop moesten de deelnemers tot acht uur wachten. Toen de voorzitter van de jury om acht uur de namen van de winnaars bekend wilde maken hoefde dit ook al niet meer, want winnaars en deel nemers stonden druk te lezen in de speciaal voor deze gelegenheid ge maakte Horeca-Express waarin op de voorpagina een foto was afgedrukt met alle winnaars en daaronder de officiële uitslag. Deze krant, die een volledig overzicht gaf van het congres en het gebeuren daar omheen was in opdracht van Heineken vervaardigd en bleek een van de grote succesnummers te zijn van dit eerste Nationale congres van Horeca-Nederland, te meer waar de zelfde avond 33.000 exemplaren door de P.T.T. werden verzonden aan alle horecaondernemers in Nederland. Het Nationale Horecacongres in Alk maar was niet alleen een succes voor de organisatoren en Horeca-Neder land, maar zeker ook voor Heineken. W- 5

Het meest getapt | 1970 | | pagina 5