BIERSHOW rond Nationaal Horecacongres De staatssecretaris als „Excellente Koetsier" op de bok van de Heineken Bierkoets. Begin april werd in Alkmaar een nationaal Horecacongres gehouden waaraan vele evenementen waren ver bonden. Dit congres was het eerste officiële optreden naar buiten van HORECA- NEDERLAND, de nationale bond van ondernemers in het Horeca- en aanverwante bedrijf. Deze bond ont stond in 1969 door een fusie van de Hocres en Hoera en is met haar meer dan 9000 leden de grootste organisatie op horecagebied in Neder land. Ruim 700 congressisten kwamen naar Alkmaar om daar hun problemen te bespreken en van gedachten te wis selen over de toekomst van het horecabedrijf. En natuurlijk was bij deze gelegenheid Heineken ook pre sent. Het begon al bij het binnen komen in Alkmaar want de weg naar het congresgebouw en de Horeca vakbeurs die gelijktijdig werd ge houden werd aangegeven door vrolijke Heineken wegwijzers. Verder was er een aaneenschakeling van evenementen waarbij onder meer Heineken ten nauwste was betrokken. Het begon met de opening van de Horecavakbeurs op maandag 6 april. Het was de commissaris van de Ko ningin in de provincie Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, die de openings ceremonie verrichtte door het afste ken van de horecacapsule, die met donderend geraas de lucht in zoefde. Tot ieders verbazing ontplooide zich op ongeveer 150 meter hoogte een vlag, die de openstelling van deze unieke streekbeurs aankondigde. Tijdens de rondgang door de tentoon stellingshallen viel de smaakvolle stand van ons bedrijf op en het was de heer P. Kranenberg, directeur van Heineken, die de commissaris van de Koningin een voortreffelijk glas bier kon tappen om gezamenlijk op con gres en beurs te toosten. Dinsdag 7 april werd het congres officieel geopend door de staatssecre taris van economische zaken, drs. L. J. M. van Son. Maar alvorens hij dit deed, sloeg hij vanaf het bordes van het fraaie stadhuis van Alkmaar een optocht gade, waarin de Johan Willem Frisokapel de muzikale toon aangaf en de Heineken bierkoets de commer ciële. En toen maakte Alkmaar kennis met een „Excellente Koetsier" want de staatssecretaris kwam de trappen van het bordes af om plaats te nemen op de bok van de bierkoets waar hij zich door onze fotograaf liet ver eeuwigen. Het congres kon beginnen en de deel nemers bogen zich over de vele pro blemen die hun bedrijfstak tegen woordig belagen. Er werden harde 4

Het meest getapt | 1970 | | pagina 4