VAKSCHOOLACTIVITEIT HAALDE KRANTENPAGINA'S Eindexamenetalages voor het 5 e jaar een succes Tegelijk met de eerste lustrumviering van de Gemeentelijke School voor de Detailhandel te Utrecht werden, ook voor het vijfde jaar, eindexamen etalages bij 34 slijterijen in Utrecht en omgeving gemaakt door de leer lingen van de vierde klas van deze school. In twee Utrechtse kranten werd aan deze activiteit nogal wat aandacht besteed. Zo lazen wij in het Utrechtsch Nieuwsblad onder de kop „Detail handelsschool brengt ruimtevaart in slijterijen": Al zullen astronauten onderweg in de ruimte geen grote voorraden sterke drank of kratten bier aan boord van hun raket hebben, toch zijn ruim dertig etalages van slijterijen deze week ingericht naar het thema ruimte vaart. Je komt dan natuurlijk niet uit onder leuzen als ,,Elke astronaut houdt Heineken in zijn vizier". Leraar reclame J. G. Peek zegt: De jongelui doen dit praktijk-examen graag; hun opleiding is ook helemaal op de prak tijk gericht. Er zijn erg geslaagde ontwerpen bij, moet ik zeggen. Het Stadsblad schreef met als aanhef „Scholieren etaleren bier in de ruimte" onder meer: Het thema van dit jaar is de ruimte vaart. Met opzet kozen wij een onder werp dat actueel is. Van een concern dat zijn bieromzet tracht te vergroten met de slogan heerlijk helder hebben wij een film over de ruimte vaart en decoratiemateriaal aangebo den gekregen. De jongens en meisjes hebben de film tweemaal kunnen zien. Eenmaal op de normale snelheid en eenmaal in slow-motion, uit deze film moesten zij hun idee zien te halen om een etalage in te richten met als onderwerp: bier en de ruimtevaart, leder jaar is er een ander onderwerp, vorig jaar was het bijvoorbeeld car naval, daar zijn prima resultaten uit gekomen. Maar ook onderwerpen als lente en Pasen deden het goed. Bij slijterij Vink aan de Vleutenseweg 103 is één van de etalages door jon gens van de Vakschool voor Detail handel ingericht. De eigenaresse is er zeer enthousiast over: ,,Ik ben heel tevreden, het is leuk werken met deze jongens. Ze zitten boordevol ideeën, en ze sloven zich geweldig uit om een Actie in slijterij De Gaard, Troosterhof te Utrecht. mooie etalage te maken." Bij slijterij Van Berkel aan de Groen weg 80, maken marsmannetjes met schuimende bierglazen in de hand de dienst uit. Leen van de Landen (18) en Sjaak Kok (19) hebben er zes uur voor in de winkel gestaan. Ineens had ik het", zegt Leen van der Landen. Het werd ,,geef ons de ruimte hier, wij vermaken ons wel met bier". Met allemaal marsmannetjes en knip perende lichtjes, ik dacht dat het wel geslaagd was, maar nu nog wachten op de jury." Een zeer geslaagde reünie van oud leerlingen op 20 maart 1970 in „De Prinsenhof" te Utrecht besloot deze vijf jaar samenwerking tussen handel, onderwijs en industrie. „Biertappen is iets anders dan etaleren". Leraar J. G. Peek tijdens de lustrumavond. Een 1e prijs voor slijterij Van Berkel, Groenweg 80 te Utrecht. m m UXüMl J w Mr; IliSUJi#*1 SNtMU 21

Het meest getapt | 1970 | | pagina 21