8. Evenals de Heineken Variomaton bij de echte races maakte de miniatuur rijdende ton enkele demonstratieritten over het circuit. 9. De gouden lauwerkrans voor de kampioen, Frencis Veldmans, hem omgehangen door Miss Mini-racing 1968, mej. Margöt Vloemans. De heer Kuikman, verkoopbevordering Heineken en (geheel rechts) de heer Scherzinger, export manager van Carrera Duitsland, kijken lachend toe. 10. De winnaar en de hoofdprijs. 11. In 't Koelschip stond een reusachtig koud buffet opgesteld voor de deelnemers en toe schouwers 12die deze rijke en welvoorziene dis alle eer aandeden. 13. De jongelui van 12 tot 18 jaar, die aan de campingwedstrijden hadden deelgenomen, kre gen hun Heineken rijbewijs thuisgestuurd. 14. De drie beste mini-racers op het erepodium. Op de foto links van de kampioen Peter Reijerkerk, no. 2, en rechts Johnny van Roon, no. 3. Het feit dat kampbeheerders hun mini-race wedstrijd voor 1969 nu al hebben gereserveerd en dat deelnemers vragen om wedstrijdkalenders om toch maar aanwezig te kunnen zijn als de wedstrijd in 1969 op hun cam ping wordt verreden is ons inziens veelzeggend. Maar belangrijker is nog de reactie tijdens de wedstrijden. De gespannen gezichten van de coureurs, het enthousiasme van de toeschouwers als een record wordt verbeterd, het intense meeleven met de finalisten en met de kampioen. De grote belang stelling voor de technische aspecten van deze vorm van auto-racen. Jong en oud Interessant om te weten is dat niet alleen jongelui aan de wedstrijd deel nemen maar dat ook de ouderen hun kans niet voorbij laten gaan. In het afgelopen seizoen was het aantal jongeren van 12 tot 18 jaar praktisch even groot als het aantal senioren. Ook de dames lieten zich niet onbe tuigd alhoewel hun aantal in de minderheid was (op iedere tien deel nemers drie dames). De oudste deelnemer aan de wed strijden was 81 jaar. Dat het bijna altijd weer de jongeren waren die de ouderen het nakijken gaven mag vooral blijken uit het feit dat de kampioen 1968 slechts 14 jaar is, en de gemiddelde leeftijd van de vier prijswinnaars 15!^ jaar is. De oorzaak ligt vermoedelijk in het feit dat jongeren zich toch makkelijker kunnen concentreren en minder beïnvloed worden door de omstanders. Samenvatting De heer Spijkerman, die dit alles van dichtbij heeft meegemaakt, resumeert: ,,4000 km achter mini-wielen want wij hadden het voorrecht alle coureurs aan het werk te zien en het commentaar tijdens de wedstrijden te verzorgen. Het heeft ons geen moment verveeld, omdat iedereen zichtbaar dankbaar was voor de in spanningen die Heineken zich ten behoeve van de vakantiegangers ge troostte. Het zien en drinken van het heerlijk, helder Heineken zal mede dank zij de mini-race kampioenschap pen voor iedere deelnemer een bij zondere genieting blijven en daar gaat het om."

Het meest getapt | 1968 | | pagina 7