Me uitbreiding bij Kroon- grflothiinilel Joh. Verstralen k Zn. Met het onthullen van het allereerste bedrijfsvervoermiddel, een fiets met daar achterop enkele koektrommels, stelde de heer R. A. J. den Boer, burgemeester van Sas van Gent en waarnemend burgemeester van IJzen- dijke, op 19 augustus jl. officieel het verbouwde en gemoderniseerde pand van groothandel Joh. Verstraten Zn. te IJzendijke in bedrijf. Niet minder dan 880 vierkante meter op slagruimte werd er bijgetrokken Samen met het bestaande gebouw vormt dit een totaal aan opslagruimte van ruim 1200 vierkante meter. Langs het magazijn bevindt zich het kantoor en ook hier is met ruimte niet zuinig Het geheel verbouwde en gemoderniseerde bedrijfspand van groothandel Verstraten. Rechts van omgesprongen. het magazijn zijn de kantoren gevestigd. Op 1 september jl. verhuisde het agentschap van Heineken te Oostburg, waarover de firma het beheer voert, naar de groothandel te IJzendijke, wat vanzelfsprekend belangrijke finan ciële en organisatorische voordelen met zich mee zal brengen. Een stukje historie Dertig jaar geleden klom de heer Verstraten sr. voor het eerst op de reeds eerder genoemde fiets met op de bagagedrager een in trommel ver pakt „assortiment" van peperkoek, koekjes en chocolade. Dit waren de eerste wankele schreden van Joh. Verstraten op het commerciële pad van de levensmiddelenbranche. De „handelaar", welke benaming hij zichzelf had toebedacht, opereerde in het begin uitsluitend op het terrein van zoetwaren. Tijdens de Tweede Wereldoorlog echter kreeg de heer Verstraten de gelegenheid en maakte daarvan ook gebruik over te schakelen van handelaar in zoetwaren op grossier van levensmiddelen. In de loop der tijd had zijn vrouw zich de administratieve en financiële kant eigen gemaakt. Zo kon zij voor een niet onaanzienlijk deel haar bij drage leveren aan dit aspect van het langzaam maar zeker in omvang groeiende grossiersbedrijfje. Er werd een tweedehands Fordje aangeschaft en zo begon de firma Verstraten haar gemotoriseerd vervoer. Uitbreidingen In 1948 achtte men de tijd rijp om een overdekte ruimte voor opslag en dergelijke te laten neerzetten. Er kwam een gebouw, dat volgens de huidige grossiersmaatstaven wel zeer minieme afmetingen had. Hoewel de heer Verstraten aanvankelijk dacht, dat deze ruimte te groot zou zijn en zelfs in zekere mate van verkwisting sprak, bleek in de jaren na 1948 duidelijk, dat de aanwezige opslag ruimte te klein zou worden. In 1949 was de heer Verstraten een van de mede-oprichters van de Kroon- organisatie. Het onder de Kroonvlag voorspoedig groeiende bedrijf was in 1953 aan een aanzienlijke uitbreiding toe. De opslagruimte werd toen ge bracht op 400 vierkante meter. Toekomst De jaaromzet van deze groeiende en bloeiende groothandel wordt voor het volgend jaar geschat op 3,5 miljoen. De heren Verstraten senior en junior hopen in de toekomst afzetgebied te verkrijgen over de Belgische grens. Het rayon van groothandel Verstra ten omvat uitsluitend Zeeuws-Vlaan- deren. Dat dit gebied als vakantie land zeer in trek is en in de komende jaren steeds meer in de belangstelling zal staan, komt op aangename wijze tot uitdrukking in de omzetcurve. Joh. Verstraten nam als een van de eerste groothandelaren de 50 cl fles in het assortiment op. Mede dankzij deze Eurofles vertoonde de bieromzet van de afgelopen zomer ten opzichte van vorige jaren een sterk stijgende lijn. Het lijdt geen twijfel, dat Joh. Ver straten met zijn bedrijf, waarvan het principe luidt: „Altijd klaar staan voor de klant", zijn naam gevestigd heeft. Een doorkijkje in de royale opslagruimte. Op de achtergrond de ingang, bestaande uit vier kanteldeuren. iitgS8W 22

Het meest getapt | 1968 | | pagina 22