BÏe Bier J Bier I Bié Bier Bier Bier Bier Bier Bi^r Bier Bier Heineken Bier Bier] Heineke Heineken r~-1 8 I Bier Ml >H/ J f mm'" I Bier Heinekt Heineken Bit Heineken >ineken >ineken Heineken Heineken inekeki Heineken 1 Heineken den opgevangen. Rekening moet worden gehouden met een minder progressieve stijging van het bierver- bruik per hoofd van de bevolking, met als gevolg een scherpere concur rentie op de Nederlandse markt. De raad van bestuur acht opvoering van de produktiviteit, gepaard aan een voorzichtig loonbeleid, meer dan ooit een eerste vereiste. Hij betreurt het, dat op een tijdstip, waarop de Nederlandse brouwindustrie zich ge confronteerd ziet met de noodzaak tot grote inspanning in binnen- en buitenland, de overheid heeft gemeend enkele artikelen, waaronder het pro- dukt bier, andermaal te moeten be lasten door de omzetbelasting van 10 tot 14 te verhogen. Hierdoor wordt het Nederlandse bier, dat in de E.E.G. toch reeds het zwaarst is belast, nog zwaarder getroffen. Een verheugend feit is de inwerking treding van de nieuwe Drank- en Horecawet op 1 november 1967. De horecabranche krijgt met deze wet, althans in theorie, de gelegenheid zich beter te ontwikkelen. In verband met de moeilijke economische om standigheden voor de hotel-, restau rant- en cafébedrijven, hoopt de raad van bestuur, dat het streven van de regering, het toerisme uit het buiten land te stimuleren, zal slagen. Heineken heeft gedurende het afge lopen jaar wederom succes geboekt met het ter beschikking stellen van zijn specifieke kennis en ervaring op het gebied van de inrichting en de exploitatie van horeca-ondernemingen. In het bijzonder werd aandacht be steed aan het tot stand brengen van nieuwe bedrijfsvormen. Het jaarverslag juicht het vormen van grotere eenheden en het toepas sen van rationalisatie door de af nemers in de groothandelssector zeer toe. Een verdere ontplooiing van onze bedrijfstak zal immers ten zeerste worden bevorderd, wanneer daarin ook de distributiekanalen zo efficiënt mogelijk zijn georganiseerd. Uit het produktiebedrijf vermeldt het verslag, dat de capaciteitsvergroting van de brouwerij te Amsterdam haar beslag kreeg. De capaciteit werd van 400.000 hl enige jaren geleden, ge bracht op 860.000 hl. Over een voorlopig ontwerp voor de vernieuwing van de brouwerij te Rot terdam werd principiële overeenstem ming bereikt met de Directeur Stads ontwikkeling. De eerste werkzaam heden zijn in 1967 begonnen. De vergroting van de capaciteit van de brouwerij te 's-Hertogenbosch tot ruim 2.000.000 hl zal in 1968 worden voltooid. In de loop van het boekjaar werd, als primeur in Nederland, een nieuw type bierfust van 50 1 met ingebouwde tapstang in gebruik genomen. Met dit systeem wordt de hygiëne bij het aftappen van het fust beter verzekerd, terwijl de behandeling door de café houder een vereenvoudiging betekent. De fusten worden geheel automatisch gereinigd, gevuld en gepalletiseerd. Met de invoering van het project zal een aantal jaren zijn gemoeid. Het past in het raam van de opvoering van de produktiviteit. Heineken Reken Centrum N.V., de jongste dochtervennootschap, verricht, naast het werk voor het eigen concern, ook een aantal computerdiensten voor ondernemingen buiten Heineken. In het nieuwe boekjaar zal de computer met eigen telefoonlijnen direct worden verbonden met de Heineken vesti gingen en enige andere bedrijven. Daardoor zal Heineken tot de eerste ondernemingen in Nederland behoren, die datatransmissie in de praktijk toepassen. Hei meest getapt Heineken I He inrit •1:1f .Heinéken OH» ft SHÊ 1 JHeütejken 1 Het meest geta Het meest getapt Heineken 1 Heinekni 1 1 Heineken Het meest ge Het meesrt getapt Ml *'H1 Heinejken Heine I D 1-67 Heineken Het meest getapt meest getapt Heineken Ml 01-67 3 Heineken Heineken meest getapt 0 12-66 Jken Heineken Heineken Het meest getapt. 110 Heineken Het meest getapt «eest getapt Bier I Bier Voor het eerst in de geschiedenis van Heineken overschreed de binnenlandse omzet, fusten en flessen, in een boekjaar de twee miljoen hl grens. 3

Het meest getapt | 1968 | | pagina 3