FINALE NATIONALE BIERTAP WEDSTRIJDEN Bierbrouwende olifanten Een van de velen, die in de „brouwerijenhoek' een Heineken pilsje kwam pakken, was Rud Carrell. In het Krugerpark in Zuid- Afrika zijn beschonken olifan ten waargenomen. Ze raken in de kennelijke staat" (geken merkt door waggelende gang en agressief gedrag) door het eten van de vruchten van de maroelaboom (Sclerocarya bir- rea), die ook door mensen wor den gebruikt voor het bereiden van een bierachtige drank. De olifanten bereiken hun roes door na het eten van de ge noemde vruchten grote hoeveel heden water te gaan drinken; het gevolg daarvan is dat zich in hun maag alcohol vormt. Ze brouwen hun bier dus intern. (E.W.) Tot de hoogst geklasseerden behoorde ook de heer Siemensma van ,,De Blauwe Bok" in Groningen, die vierde werd. (Foto „Misset"). vierde plaats tapte. Hulde aan deze afnemers, die zich zo voortreffelijk door de verschillende ronden heen geslagen hebben om tenslotte in hun categorie door te dringen tot het selecte groepje van de vijf besten in den lande. Ónze gelukwensen gaan eveneens uit naar diegenen van onze afnemers, die in deze landelijke finale met een eervolle vermelding werden onderscheiden. De heer Ton reikte de onderscheidingen uit en feliciteerde de prijswinnaars. (Foto „Misset"). Een derde plaats in de categorie eenmanszaken voor mejuffrouw Overmans van „De Halve Maan" in Weert. (Foto „Misset"). Amsterdam, 4 januari 1968. De eind strijd om het Nederlands kampioen schap biertappen, voor de vijftiende maal gehouden, was ook dit jaar weer een demonstratie van vaderlands vak manschap. Onder de 69 deelnemers, 34 teams en 35 eenmanszaken, be vonden zich in totaal 25 Heineken afnemers. Hoewel vijf van hen tot de selectieronde wisten door te dringen, behaalde geen van deze vijf (teams) daarin voldoende punten voor een plaats in de gouden ronde om het kampioenschap. In de categorie eenmanszaken was een verdienstelijke derde plaats weg gelegd voor mejuffrouw F. Overmans van café-restaurant „De Halve Maan" in Weert, terwijl de heer M. J. Sie mensma van „De Blauwe Bok" in Groningen zich onvervaard naar een

Het meest getapt | 1968 | | pagina 18