Heineken op de kunstijsbaan van Heerenveen Op 14 oktober 1967 opende H.K.H. Prinses Christine de kunstijsbaan ,,Thialf' te Heerenveen. Vele be kende rijders en rijdsters, alsook oud rijders en -rijdsters gaven acte de présence. De namiddag was geheel gewijd aan een selectie uit de show van de Wiener IJsrevue. Heineken is ten nauwste betrokken geweest bij de totstandkoming van de horeca-exploitatie. Nadat vele particuliere exploitanten waren be naderd, deed de Stichting van deze kunstijsbaan een beroep op Heineken om onder haar verantwoordelijkheid te zorgen voor een inventarisatie en exploitatie van de horeca-ruimte. Heineken wist enkele gerenommeerde bedrijven mede te interesseren voor deze horeca-exploitatie, die in een vennootschap is ondergebracht. Het Heineken bouwbureau verleende eveneens zijn medewerking. Ondanks de korte tijd van voorbereiding is er van de bestaande ruimte toch een attractief café-restaurant gemaakt, alsmede een snelbuffet onder de hoofdtribune en een arctic snelbuffet op het uiteinde van de baan. De kunstijsbaan, die ongeveer vijf miljoen gulden heeft gekost, omvat een overdekte ijshockeybaan met een accommodatie voor 3.600 toeschou wers. Daarnaast is er een onoverdekte 400 m baan met een normale toe schouwerscapaciteit van ongeveer 8.000 personen, die kan worden uit gebreid tot 20.000 personen. Vooral in deze, tot nog toe kwakke lende winter, trekt de baan zeer veel belangstellenden. Ook hier dus in het hoge noorden Heineken. Vanuit het café-restaurant heeft men een prachtig gezicht op de lange baan. Een „stralende" opname van de kunstijsbaan „Thialf" te Heerenveen.

Het meest getapt | 1968 | | pagina 15