mtA/m GM^MG IdER HEINEKEH'SBIERBROUWERÜ Op 10 januari 1968 was het een eeuw geledendat de Drankenhandel Ba ^^GGEfiA^ a<.i;v MAATSCHAPPIJ Drankenhandel Baggerman aan het Spaarne in Haarlem; op de hoek het kantoor, daarachter het bedrijf. Gelukwensen van de directie van Heineken, de heren J. van der Werf (r.) en C. van Looke- ren Campagne. Het honderdjarig bestaan van een drankenhandel is in ons land (en misschien ook daarbuiten) een uniek gebeuren. Voeg daar nog aan toe het feit, dat al die lange jaren het bedrijf werd geleid door drie opeenvolgende generaties Baggerman, dan is er alle aanleiding de honderd jaar feestelijk te gedenken. En dat is dan ook gebeurd. De Bad- mintonhall in Haarlem werd voor deze gelegenheid omgetoverd tot receptiezaal, waar vele collega's, za kenrelaties en afnemers het echtpaar Baggerman de hand drukten en hun gelukwensen aanboden bij dit werke lijk zeldzame jubileum. Namens Heineken's Brouwerijen Ne derland N.V. voerde de heer Timmer (hoofd commerciële dienst horeca, Amsterdam) het woord. Hij wist onder meer te vertellen, dat Haarlem nog slechts drie inwoners heeft boven de honderd jaar, allen echter zwak van gezondheid, terwijl de huidige hon derdjarige daarentegen blaakt van levenslust en ondernemingsgeest. In 1881 werd de firma Baggerman aangesteld tot agent voor Haarlem en omstreken. Het contact met Heineken dateert van 1881. Op 15 november van dat jaar werd de firma Baggerman aan gesteld tot agent voor Haarlem en omstreken en zij is dit tot op de huidige dag gebleven. Het bedrijf, dat inmiddels in een N.V. is omgezet, heeft zich in de loop der tijden ont wikkeld tot een van de zeer succes volle agentschappen van Heineken. Na de heer Timmer werd het woord gevoerd door een zeer bekende Haar lemmer, de heer Godfried Bomans, die uiterst humoristisch en toch met tranen in de ogen beschreef hoe het kleine, eenvoudige café (houten tafel tjes en stoelen, zand op de vloer) geleidelijk is verdwenen om plaats te maken voor op huiskamers gelijkende, met perzen versierde etablissementen.

Het meest getapt | 1968 | | pagina 12