ACTIVITEITEN IN LIMBURG WIJNHANDEL leenen De fraaie etalage van slijterij Leenen in Tegelen. Afgelopen zomer organiseerde onze agent in Venlo, de firma Janssen, een presentatiewedstrijd met als onder werp Heineken bier. Onder de prijswinnaars bevond zich ook de slijterij Leenen uit Tegelen, die door een aparte presentatie vele ogen naar zijn etalage trok. Daarin waren namelijk twee thema's verwerkt, de zo mer en de bekende Passiespelen. De heer Leenen oogstte met zijn presentatie veel bewondering en (verkoop)- succes. Evenals met vele andere vakscholen in den lande onder houden wij goede en prettige contacten met de L.E.A.O.- school in St. Anthonis. Een van onze vertegenwoordi gers, de heer Beltjens, hield onlangs op deze school een lezing, waarin hij allerlei aspecten van het bier, de con sumptie en de verkoop, enzovoort belichtte. De heer Peters, het hoofd van deze school voor lager economisch en administratief onderwijs, vertelde hem dat de leerlingen (tussen 12 en 16 jaar oud) na deze school verder kunnen gaan studeren op een detailhan delsschool of in het bedrijfsleven tewerkgesteld kunnen worden. Aan de vakken verkoopkunde, etaleren en etalageschrift wordt veel aandacht besteed. Aan het eind van het schooljaar maken de leerlingen van de hoogste klas in de hal van de school een etalage, waarvoor zij het materiaal zelf bij elkaar moeten zien te krijgen. De leraren beoordelen vervolgens de ver richtingen, terwijl ook de ouders in de gelegenheid worden gesteld het werk van hun zoons te bekijken. De ontwerpers van de Heineken hoek waren de leer lingen Kandelaars (1.) en Tibosch. De Heineken hoek in de L.E.A.O.-school te St. Anthonis.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 18