BIER PER TREIN NAAR GRONINGEN RUWIELEN in aanwezigheid van stationschef Van den Heuvel en onze districtsverkoopleider horeca, mr. De Vries. Het vervoer over de rails biedt bepaalde voordelen ten opzichte van het transport over de weg. Om te beginnen zijn voor het traject Den BoschGroningen de kosten van het railverkeer iets lager. Een ander voordeel is de regelmaat in de af- en aanvoer van de lading, terwijl bovendien de lege wagons gedurende een deel van de dag (ongeveer acht uur) op ons terrein in Den Bosch be schikbaar zijn. Het laden en lossen van een vrachtauto daarentegen is een veel dringender kwestie omdat dit vervoermiddel met zijn bemanning (soms twee mensen) aan tijd gebonden is. En, u weet het, tijd is geld. Het ziet er naar uit, dat de proefneming met het rail- Eind juli is een eerste proef genomen met de verzen ding van ons bier per trein van brouwerij Den Bosch naar de stad Groningen. Beladen met in totaal ongeveer zesenveertig ton flessebier vertrokken in de namiddag van de 27ste juli twee wagons van het terrein in Den Bosch naar Heineken's Bierhandel Groningen N.V., waar zij de volgende morgen op het raccordement arri veerden. De lading werd in ontvangst genomen door de heer Luit, directeur van Heineken's Bierhandel Groningen, vervoer, die enkele weken heeft geduurd, zal slagen en dat wij in de toekomst ons bier regelmatig per spoor naar Groningen zullen gaan vervoeren. De wagons, die van het gesloten type zijn, zullen dan van de Heineken kleuren worden voorzien. Per wagon kan per keer vijf entwintig ton flessebier vervoerd worden. Op het rac cordement van Heineken's Bierhandel Groningen is ruimte voor drie wagons, met de mogelijkheid om meer wagons per dag te verwerken. Het Bossche bier wordt uitgeladen onder het toeziend oog van de heer Luit (tweede van rechts). Aankomst van de eerste biertrein op het terrein van Heineken's Bier handel te Groningen. Hier was het café van de grootvader van de thans 62-jarige Hidzer Gorter gevestigd. De foto werd gemaakt in 1910, kort na de sluiting van het bedrijf.

Het meest getapt | 1967 | | pagina 13