Heineken bar in „De Blauwe Hand" Strandrestaurant „Kon Tiki" Harlingen is sinds kort een Heineken bar rijker. Deze bar is gevestigd in het pand De Blauwe Hand", dat in het centrum van de stad staat. Dit Een gedeelte van het interieur. pand is eigendom van de stichting „De Blauwe Hand", een centrum voor hedendaagse kunst. De bar bevindt zich op de begane grond, terwijl op de verdiepingen exposities en dergelijke gehouden worden. In drie jaar tijd trokken de exposities meer dan 15.000 bezoekers. „De Blauwe Hand" is een wijnpakhuis dat in de zeventiende eeuw gebouwd werd. Harlingen, als haven- en toeristen plaats, met bootverbindingen met Vlieland en Terschelling, trekt een steeds groter aantal toeristen. In „De Blauwe Hand" vinden zij een gezellige sfeer en kunnen er genieten van een goed glas (Heineken) bier. Buitenaanzicht van ,,De Blauwe Hand". De heer P. J. Roelse heeft zeventien jaar geleden tussen de strandpalen 10 en 11a aan het strand van Valkenisse (Koudekerke) op Walcheren een klein houten gebouwtje neergezet, waar hij koeken en dranken ging verkopen. Dat kleine houten gebouwtje bestaat niet meer. Het is uitgegroeid tot een groot bedrijf met een bar-restaurant, een winkel- en een souvenirafdeling. De bar is op een heel originele manier opgebouwd. Hij heeft namelijk de vorm van een schip, waarvan de boeg naar voren steekt. Het gehele interieur is gemaakt van en aangekleed met scheepsmateriaal, verzameld uit aange spoelde wrakken en gezonken oorlogsschepen. Ook zijn er stukken van schepen, die nog in de vaart zijn. Samen met twee zoons zorgt de heer Roelse ervoor, dat men op het strand geen honger en dorst hoeft te hebben.

Het meest getapt | 1966 | | pagina 19