SLOKJE Heineken bier ook hier het meest gevraagd Uit München de klacht verno men dat de bezoekers van het jaarlijkse oktoberfeest deze keer onder de maat zijn gebleven. Zij dronken 3.495.800 literpullen bier uit en bleven daarmee 4400 liter onder het record van 1961. Daarentegen verdween een record aantal van 347.709 gebra den kippetjes. Het feest werd bezocht door ruim vier miljoen mensen. (Uit het Algemeen Dagblad) „Service Centrum Lobith", de drijvende super markt bij Lobith-Tolkamer. (Foto's .Misset") ook Heineken bier (De display werd gemaakt door onze vertegen woordiger, de heer Buitendijk, die ook deze foto en het artikel leverde). ven het oponthoud zoveel mogelijk te beperken, heeft men onder andere een oliepomp met een capaciteit van 90.000 liter per uur geïnstalleerd. Tenslotte heeft men een groot ver trouwen in de stijgende consumptie van Heineken bier, dat immers inter nationale bekendheid geniet. Bij Lobith-Tolkamer stroomt de Rijn Nederland binnen. Zoals de naam doet vermoeden, zal de binnenscheep vaart er vroeger wel tolgeld hebben moeten betalen. Nu is het vervullen van douaneformaliteiten de oorzaak van de scheepvaartdrukte ter hoogte van deze plaats. Vooruitstrevende zakenmensen als de heren Stoll, Drent en Jonge-Vos heb ben begrepen, dat hier grote moge lijkheden voor een winkelschip be stonden. Sinds 8 juli 1965 ligt hier dan ook een omgebouwde bananen- boot, „Service Centrum Lobith N.V.", die de schippers van verschillende Europese nationaliteiten van brand stof, scheepsbenodigdheden, huishou delijke artikelen en levensmiddelen voorziet. De oliereservoirs kunnen 375.000 liter bevatten, terwijl op twee dekken met een verkoopoppervlakte van 260 mJ alles te koop is, wat een varend gezin nodig heeft. Leve rancier van de levensmiddelen is de firma Lammers uit Aalten, die ook de inrichting van de supermarkt ver zorgde. Tot de meest verkochte ar tikelen behoren melk en. Heine ken bier dat door onze agent de firma Otten uit Duiven wordt gele verd. Het bovenste dek zal dienst doen als woonruimte voor de gezin nen van de drie firmanten; de in richting is echter nog niet voltooid. In verband met de dienstverlening moeten nog genoemd worden: een giek met hefvermogen van 2 ton voor in- en ontschepen van personenauto's, de mogelijkheid tot telefoneren, pos ten van brieven en kopen van kranten en andere literatuur. De openstelling is afhankelijk van de mogelijkheid tot in- en uitklaren. Het aantal passerende schepen, dat in 1964 nog ruim 206.000 bedroeg, neemt af. Mocht de E.E.G. binnen kort een feit worden en zouden de douaneformaliteiten vervallen, dan zal de scheepvaartdrukte aan het douanekantoor nog sterker verminde ren. De eigenaars van het Service Cen trum Lobith zien de toekomst echter niet somber in. Om tegemoet te komen aan het stre- alles wat een varend gezin nodig heeft

Het meest getapt | 1966 | | pagina 20