Nederlandse topschaatsers bezochten brouwerij Amsterdam Herdenkingsglas voor oud-mariniers Op 15 nov. 1965 werd in de Rotterdamse Energiehallen een massale bijeenkomst van oud-mariniers gehouden. Na afloop van het défilé ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van het Korps Mari niers verzamelden zich in de Energie hallen 3200 oud-leden van dit korps, die tijdens de lunch namens Heineken een speciaal herdenkingsglas kregen aange boden. Bij de maaltijd werd vanzelfspre kend het meest getapte bier geserveerd. In de raadskelder te Amsterdam werd Cees Verkerk .plaatselijk" kampioen biertappen. Zijn verrichtingen werden gadegeslagen door v.l.n.r. Joop van der Berg (zoon van onze agente in Woerden), Arie Bakker (Heineken), J. Have- kotte, A. Koornstra (Heineken), P. Zwanenburg (coach) en Ard Schenk, sinds Deventer de nieuwe Europese kampioen. Met veel belangstelling volgde het gezelschap de uitleg van de heer Koornstra. in Puttershoek, op glorieuze wijze viermaal eerste, twee records kampioen van Nederland, op de schaats wel te verstaan. Tijdens de in Deventer op 22 en 23 januari jl. gehouden Europese kampioenschap pen vocht Verkerk, gedragen door het laaiend enthousiaste publiek, zich op fantastische wijze naar een schit terende tweede plaats in de eindrang schikking. Voor een korte onderbreking van de zware training in Nederland bracht de A-ploeg van onze hardrijders woensdag 22 december 1965 een be zoek aan de Heineken brouwerij te Amsterdam. In de raadskelder moest Cees Verkerk, die twee weken later (training in Noorwegen) helaas niet op de nationale finale biertapwed strijden aanwezig kon zijn, natuurlijk een staaltje van zijn tapkunst geven. Enkele dagen nadien werd Cees, de zoon van onze afnemer Pleun Verkerk Na zijn glorieuze nationale titel legde Cees Verkerk tijdens de Europese kampioenschappen in Deventer, ondanks zijn val op de 10.000 m, beslag op de zilveren medaille.

Het meest getapt | 1966 | | pagina 19