Volautomatisch kegelen in Terminus, Maastricht EIGEN STIJL IN „ASIA", BREDA Onder grote belangstelling werd woensdag 18 sep tember jl. te Maastricht het geheel verbouwde kegelcentrum van de N.V. Exploitatie Maat schappij „Taverne Terminus" officieel in gebruik genomen. Zoals de heer H. J. M. Henquet, direc teur van de N.V., in zijn openingswoord zei, is dit complex met zijn zes banen, uitgerust met volautomatische kegelopzetmachines en elektro nische tel- en registratieapparatuur, uniek te noemen voor het zuiden van ons land. Het com plex wordt bespeeld door zestien bij de Mastreech- ter Keigelboond (M.K.B.) aangesloten clubs. De voorzitter van de M.K.B.ir. K.L.A. van der Leeuw verklaarde, dat men van bondswege zeer verheugd was over de totstandkoming van dit kegelpaleis en in het bijzonder over de automati sering van de banen. Van de zijde van de N.V. Terminus, waarin Hei- neken een aanzienlijk belang heeft, waren bij de opening voorts aanwezig de heren T. Diekema en A. R. J. Zantman, commissarissen van de N.V. Eveneens aanwezig was de heer L. L. M. Janssen, die tot zijn pensionering vorig jaar oktober direc teur was van de N.V. Servatius Brouwerij te Maastricht. De verbouwing, omvattende een totale wijziging van het inwendige van de kegelbaan, alsmede de reeds vorig jaar uitgevoerde gedeeltelijke ver nieuwingen in en aan het aangrenzende café bedrijf, geschiedde naar een ontwerp van Heine- ken's bouwbureau horeca. In Breda is onlangs een Indisch-Chinees restaurant ge opend, waarvan het interieur geheel afwijkt van de gebruikelijke „stijl", zoals die in de meeste van deze bedrijven wordt aangetroffen. De ontwerper heeft met moderne, esthetisch verantwoorde middelen een zodanig interieur gemaakt, dat een Aziatische sfeer wordt op geroepen. Het bedrijf is verdeeld in een bodega, een groeps- restaurant, een dag- en een avondrestaurant, waarbij het laatste is onderverdeeld in zes Chinese tempeltjes, met smalle doorgangen en op verschillende hoogten gelegen. De binnenhuisarchitectuur was in handen van ir. J, van Nierop, hoofd van het bouwbureau horeca van Heineken. Limburg, ,,'t stukske Nederland", waar de kegelsport zeer geliefd is, beschikt nu in het Maastrichtse „Terminus" over een uniek kegelpaleis met zes vol automatische banen, waarvan u er vier op de foto ziet afgebeeld. De heer Henquet tijdens zijn openingstoespraak. Voorts v.l.n.r. de heren Janssen, Zantman en Diekema en geheel rechts ir. Van der Leeuw.

Het meest getapt | 1963 | | pagina 9