CRYSTAL CLEAR IN GHANA NIEUWS SAMEN OP CAMPAGNE Bepakt en bezakt met stroopwafels, pennen en Crystal Clear gadgets vertrekken we naar Tumu waar de mensen van Plan Ghana ons warm ontvangen. Zij zijn het die ons de komende dagen mee zullen nemen naar vrouwen die een microkrediet hebben gekregen. DAG 2 We rijden een dorpje binnen. Wel honderd vrouwen en kinderen ontvangen ons met een traditionele Afrikaanse dans. Vol trots vertellen ze wat ze met hun geld hebben gedaan. De één maakt boter om te verkopen. Een ander voorziet met een ijskast het dorp van koud water. Een derde verbouwt eigen groenten. Jongeren die in het 2e en 3e weekend in oktober in Noordwijk uitgaan, zullen verrast worden op een leuk, interactief kaartspel. Het spel is onderdeel van de campagne Know the signs Noordwijk, dat gevoerd wordt door de gemeente Noordwijk en Heineken Nederland. Op een ludieke manier worden jongeren geconfronteerd met de gevolgen van alcoholmisbruik. Zeven alter ego's, gebaseerd op stereotypen, zullen op het kaartspel te zien zijn: de Huilebalk, de Slaapkop, de Handtastelijke, de Exhibionist, de Vechtjas, de Stumper en de Flirt. Het is voor het eerst dat Heineken op die manier samenwerkt met lokale gemeenten. Wie weet volgen er nog meer. DAG 3 De volgende ochtend gaan we naar een school waar vrouwen uit alle dorpen in de omgeving scholing krijgen. Scholing is een onderdeel van het project. Ze krijgen les in zeep maken, doeken verven, weven, naaien, haarknippen en koken. Ze vertellen vol passie hoe blij ze zijn iets te mogen leren. DAG 4 De laatste dag. We zijn diep onder de indruk van wat hier gebeurt met het geld van het fonds. We nemen afscheid met een méér dan voldaan gevoel. De schaterende lach van de kinderen, de verhalen van de krachtige vrou wen... We zullen ze niet snel vergeten. We denken nu al weer na over de volgende actie om geld op te halen. Dit jaar was dat 165.000 euro. Eén ding is zeker: we gaan er weer veel vrouwen blij mee maken! Dit jaar richtte Crystal Clear sameri met Plan Nederland het Women in Control Fund op. Marie Monique van der Salm (Sr. Brand Manager) en Karlijn van Ruiten (Jr. Brand Manager) reisden voor het fonds naar Ghana. Lees mee in hun dagboek. 6 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 6