WE WETEN NU WAT ER ANDERS MOET VRAGENVUUR De Climate Survey is in het leven geroepen om het werkklimaat binnen Heineken te verbeteren Was dat dan nodig? En wat merkje ervan op de werkvloer? We vroegen het aan Marvin Levant (35), vertegenwoordiger van de afdeling Retail. Was het werkklimaat er slecht aan toe? "Slecht wil ik niet zeggen. Maar dingen moesten wel verande ren. Sommige afdelingen waren bijvoorbeeld aparte eilandjes. Mensen waren vooral bezig met hun eigen belang, waardoor iedereen vergat naar elkaar te luisteren. Doordat we ons er nu meer van bewust zijn, kunnen we daar met z'n allen aan werken." Heeft de Climate Survey ook echt geholpen? "Nou ja, dankzij de Climate Survey weten we nu dus dat we beter moeten samenwerken. Een goed werkklimaat is gewoon heel belangrijk. Betrokken personeel presteert beter in organi saties die de zaken op orde hebben. De Climate Survey moeten we er dus in houden,? "Het vergroot in ieder geval de betrokkenheid van werknemers. En door open en eerlijk te zijn bevorder je het vertrouwen in de werkgever. Bovendien blijft het natuurlijk een goede manier om te zien hoe gezond we als bedrijf zijn wat er nog verbeterd kan worden. Want verbeteringen zijn er altijd." Niet iedereen vult de Climate Survey in. Verplichten dan maar? "Nee, dat werkt averechts. Waarschijnlijk denken degenen die het niet invullen dat er toch niets wordt gedaan met hun mening, maar dat is jammer, leder individu is belangrijk binnen Heineken. Eerlijk gezegd... als je niets invult, heb je naar mijn mening ook geen recht van spreken als het werkklimaat wat jou betreft te wensen over laat." Moeten managers beoordeeld worden op hoe hun werknemers het werkklimaat waarderen? "Ja, dat vind ik wel. Natuurlijk is het niet leuk om erachter te komen dat er zaken niet in orde zijn op je afdeling. Maar het onderzoek geeft een beeld van wat werknemers voelen en denken. Het gaat er uiteindelijk om dat iedereen bij Heineken Nederland onder de beste omstandigheden kan werken met elkaar." Kun je voorbeelden noemen van acties die naar aanleiding van de Survey zijn genomen? "Uit de Climate Survey kwam naar voren dat er qua persoonlijke ontwikkeling nog veel winst te behalen valt. Daar is actie op onder nomen. De invoering van het employability budget was daarbij een prettige bijkomstigheid. Een bedrag van 750,- datje in driejaar zelf kunt besteden aan een workshop, cursus of coach. Ik ben benieuwd in hoeverre de Survey in 2011 laat zien of er inderdaad voldoende initiatieven zijn genomen voor persoonlijke ontwikkeling." 22 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 38