'Nederlanders kunnen prima speciaalbieren brouwen' BROUWERIJ MOMMERIETE ROND DE TAFEL Brouwerij Mommeriete is gevestigd op recreatielocatie De Ganzenhoeve, tussen Coevorden en Gramsbergen (Overijssel). Er worden op afspraak rondleiding gegeven, en ook kun je een workshop bierbrouwen volgen. Meer info: www.mommeriete.nl. Nederland is een echt bockbierland. Michel Bormans: "We hebben er heel veel, wel zeventig of tachtig. Terwijl een speciaalbierland als België er slechts enkele heeft". Derek Walsh: "Absoluut. Geen enkel ander Europees land kent deze traditie van bockbier. Er komen ook steeds meer bockbieren bij. Vroeger was ik op het Bokbierfestival in één rondje klaar. Tegen woordig lukt het niet meer om alles in drie dagen te proeven." John van Zoggel: "Het gaat heel goed met bockbier in Nederland omdat men er echt op zit te wachten. Het is een leuk gebaar naar de consument om elk jaar te laten zien dat we iets nieuws hebben." Bockbieren zijn de enige speciaalbieren waar Nederlandse brouwers écht goed in zijn. Carina Keller: "Dat is niet zo. Het gaat er om datje weet watje wilt. Dan kun je hier in Nederland prima een eigen smaak ontwikkelen." Michel Bormans: "We hebben juist een steeds mooiere brouw- cultuur. Dat geldt ook voor de grote brouwers die steeds sterker op kwaliteit en diversiteit sturen. Door continu te verbeteren, wordt de kwaliteit meer en meer constant en dat heeft een gun stig effect op de rest." Derek Walsh: "De laatste jaren zie ik een gigantische verbetering. Het lijkt wel alsof iedereen plots het licht heeft gezien. Er is steeds meer kennis en informatie over bier brouwen beschik baar. Ook de variatie neemt toe, men is steeds creatiever." John van Zoggel: "Het draait om een hang naar nog meer kwaliteit. Ook binnen grote brouwerijen als de onze wordt het als belangrijk gezien datje speciaalbier kunt maken. De focus op het proces en grondstoffen wordt groter. En we worden beter, wantje blijft altijd leren." 'Dit jaar ga ik weer voor goud tijdens het bockbierfestival.' John van Zoggel: "Ik ga op zoek naar de balans tussen gebrande mout en caramelmout omdat die het meest varieert in kwali teit. Het ziet er goed uit. Ik hoop dat we weer gaan scoren." Michel Bormans: "Mout en water zijn de belangrijkste ingredi ënten. Ons bockbier is wat hoger in alcoholpercentage. Daarom is het een Dubbelboek. Het wordt een stevig, donker biertje waarvan de mooie smaak door een hoger restextract wat langer in de keel blijft hangen. De eerste tests zijn posi tief. Het is spannend wat de reacties zijn." Carina Keller: "We hebben eerder brons en zilver gewonnen en vorig jaar goud, dus ik ben nu al zenuwachtig. Er staat ons een zware taak te wachten. Ik hoop dat we het succes kunnen evenaren." Qf B j g|3tgg :j éjj ft>:2Q j Meesterkok Rudolph van Veen mag zich Bockbierambassadeur 2010 noemen, een eretitel die Nederlandse Brouwers jaarlijks toekent aan een persoon die zich inzet voor seizoensproducten in het algemeen en bockbier in het bijzonder. Rudolph van Veen nam de HerfstBockaal, de wisseltrofee die hoort bij de titel, op 4 oktober in ontvangst. Jack Verhoek, directeur Nederlandse Brouwers zette hem in het zonnetje: "Door zijn inspanningen en enthousiasme heeft Rudolph van Veen de meerwaarde van koken 'naar het seizoen' bij een groot publiek onder de aandacht gebracht." Speciaal voor de gelegenheid had Van Veen drie recepten ontwikkeld voor gerechten bereid met bockbier. 18 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 34