GROOTSE OPENING V.l.n.r. Asje van Dijk, Gedeputeerde Provincie Zuid-Holland; Jean-Francois van Boxmeer, voorzitter van Raad van Bestuur van Heineken N.V.; Camiel Eurlings, Minister van Verkeer en Waterstaat; Henk Bakker, directeur Van Uden Group; Hans Groen in 't Wout, wethouder gemeente Alphen aan den Rijn; Hans Smits, President-directeur Havenbedrijf Rotterdam. variU< ■Ir kfsivj r Éni De opening van het Alpherium was een geweldig spektakel, met gasten van o.a. het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Alphen aan den Rijn. Symbolisch werd de eerste container geladen door demissionair minister Camiel Eurlings. Gedeputeerde Asje van Dijk is blij met het Alpherium: "De terminal betekent niet alleen een stimulans voor de economie en de binnenvaart, maar is ook gunstig voor het milieu." Jean-Francois van Boxmeer, voorzitter van de Raad van Bestuur van Heineken N.V, vult aan: "Er verdwijnen 6 miljoen vrachtwagenkilometers op de Nederlandse snelwegen en we reduceren de CO2 uitstoot met 35%. Dat is een aanzienlijke bijdrage aan de vergroening van onze logistieke keten." Op een grootse, groene toekomst dus! Camiel Eurlings staat de pers te woord. Vol tot de nok Uiteindelijk is het de bedoeling dat het Alpherium niet alleen voor Heineken gaat werken. Ook andere klanten zijn welkom om hun containervracht hier te laten overslaan. Volgens Ivo ziet dat er goed uit. "We zijn in gesprek met een groot aantal partijen in de buurt. Op de nabijgelegen bedrijventerreinen zijn bedrijven gevestigd als Electrolux, Zeeman en Intertoys. De kans is groot dat zij zich in een later stadium ook aan de terminal verbinden." Dat zou een nog gunstiger effect op het milieu kunnen hebben, legt Ivo uit. "De truc van containerver voer is containers zo veel mogelijk gevuld te vervoeren. Door samen te werken met andere partijen, kunnen we het volume beter benutten." Bakens Vlak voor de opening is het testen van alle installaties in volle gang. "Anders krijgen we geen definitieve goedkeuring," zegt Ivo. Edwin kijkt uit naar de openingsdag, wat een groot spek takel belooft te worden. En hij hoopt ook op positieve reacties van de gemeente Alphen aan den Rijn. Wie weet gaat men straks ook van de nieuwe geel-blauwe kranen houden. Edwin: "Het zou leuk zijn als de kranen tot een nieuw herkennings punt van Alphen aan den Rijn uitgroeien." Krachtpatsers De kranen van 500 ton zijn echte krachtpatsers. Per stuk heb ben ze een hefvermogen van maar liefst 50 ton, ruim vol doende om een container van tegen de 30 ton met inhoud te kunnen tillen. De poten waar de kranen op rusten zijn op een speciaal gefundeerde ondergrond gebouwd met kruiselings geplaatste hei-palen. Het geheel staat op een bed van stootwe rende kunststof die schokken absorbeert en voor stabiliteit zorgt. Ivo: "Want als zo'n kraan een container de lucht in tilt, is het natuurlijk niet de bedoeling dat de boel omkiepert."

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 11