Sneller uit de tap René en Baukje hebben alle vertrouwen in Jillz. Beiden vinden ze het een lekker drankje en niet omdat dat zo hóórt. Baukje: "Het is een goed alternatief voor bier en wijn. Vrouwen HET OORDEEL VAN MIRANDA BOS: "Tijdens de Sales Impact-dag hebben wij Jillz mogen proeven. Leuk om nog eens terug te lezen wat de argumenten zijn voor een drankje speciaal voor vrouwen. Ik kan niet wachten om in de kroeg een rondje Jillz te bestellen!" verfrissend is en lekker koud gedronken moet worden. Baukje: "Vrouwen willen in een rondje geen drankje 'speciaal voor vrouwen'. Het drankje moet vrouwen wel aanspreken, maar niet exclusief voor vrouwen zijn. Daarom zijn we bijvoorbeeld ook niet met een roze drankje gekomen. Het moest dus een stoere naam zijn, niet typisch vrouwelijk. En daarbij moet 'ie goed verstaanbaar zijn voor de barkeeper, de zogenaamde easy bar call. Er waren natuurlijk meerdere opties en die zijn allemaal getest. Alles wat we aan dit drankje konden onderzoeken, is onderzocht. Dat is helemaal niet zo vanzelfsprekend als het lijkt. Onder tijdsdruk hebben we bij vroegere producten wel eens sneller moeten schakelen dan goed was. Alle wetenswaardigheden rond dit drankje zijn in de markt onderzocht. Het is uniek dat we daar zoveel tijd voor hebben gekregen. De eerste reacties van de horecaondernemers zijn erg positief. Dat komt natuur lijk ook doordat het product tijdens de pilot goed werd verkocht. Het lijkt er voorlopig op dat veel vrouwen inderdaad op zoek waren naar een toegankelijk drankje voor in de kroeg. Precies zoals uit onze eerste onderzoeken bleek." bestellen vaak een wijntje, maar de kwaliteit daarvan is niet overal even betrouwbaar. Met Jillz is dat natuurlijk wel het geval. Daarbij geloof ik dat er onder vrouwen echt behoefte is aan een drankje als dit." Dat Jillz uit de tap wordt geschonken, past bij de behoefte aan een 'makkelijk' en toegankelijk drankje. Een rondje bier en Jillz staat sneller dan een rondje bier en wijn; voor die laatste moet immers een fles worden opengetrokken. Baukje erkent dat er al vaker is geprobeerd een lekker alcoholisch drankje voor vrouwen te maken. Nu is het anders. "De markt is er klaar voor," zegt ze. "Vijfjaar geleden bestond er ook niet zoiets als een Nike Women Store of een speciale vrouwentelefoon. Je ziet dat vrouwen steeds meer behoefte krijgen aan iets voor zichzelf. Daarbij moet trouwens wel worden gezegd dat Jillz niet expliciet voor vrouwen is. Mannen moeten het ook kunnen drinken, en gelukkig is gebleken dat ook zij het lekker vinden." Al met al past het nieuwe drankje niet bij de wens om meer vrouwen aan het bier te krijgen. "Nee, dat klopt," zegt Baukje. "Met Jillz wil Heineken juist een doelgroep bereiken die we tot nu toe nog niet bereikten en dat betekent weer extra volumes." Heineken nl mag azine [13]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 19