Marco Antonietti Erik Romijn DIALOOG Op 08-08-2008 om 8 minuten over 8 beginnen de Olympische zomer spelen in Peking. De voorbereidingen voor het Holland Heineken House zijn al volop aan de gang. En dat valt niet mee in een land waar de bureaucratie enorm is en de cultuur zo verschilt van de onze. Erik Romijn deelt zijn ervaringen met Marco Antonietti. Marco: "Ja, de Chinezen zijn erg 'eager' om zaken tot in detail te regelen. Voor alles hebben we vergunningen nodig, en die zijn pas geldig met handtekening én stempel. Daarom beginnen we anderhalfjaar van tevoren." Erik: "Je moet heel veel geduld hebben, niet mijn beste eigenschap. Het is heel moeilijk om met de juiste mensen in contact te komen. Gelukkig hebben we veel hulp van de ambassade en van allerlei zakenmensen die ons introduceren in de juiste netwerken. Anders kom je nergens. Het is een ultieme uitdaging in zo'n andere cultuur het Holland Heineken House op te bouwen." Marco: "Of het nou Peking, Nagano of Turijn is, er zijn altijd momenten dat ik denk: er is 'no way out'. Hadden we in Nagano alles opgebouwd, kwamen er drie Japanners vertellen dat de Spelen voor ons niet door konden gaan. Er ontbrak een dansvergunning! Gelukkig hadden we Ard Schenk en Anton Erik: "Ik vind China wel een verhaal apart. De mensenrech tensituatie vraagt extra aandacht." Marco: "We gaan atleten er ook goed over informeren." Erik:En de crew. Maar we gaan ons niet met politiek bemoeien.." Marco: "Nee, we trekken sport los van politiek. Maar sport Erik: "Het Holland Heineken House staat open voor alle Marco: "Het mooie van het Holland Heineken House is ook dat atleten er zichzelf kunnen zijn, zich terug kunnen trekken. En het geeft Oranjefans een 'twaalfdemanspositie', een enthousiaste supporter kan nét het verschil maken voor een sporter." Leeftijd 51 Functie senior marketingmanager bij NOC*NSF en lid project team Holland Heineken House Gek op finishreportage van elke wielerwedstrijd En ook op volksliederen, van Bretonse fest-noz tot Belgische troubadourliederen Gaat kerst met de kindjes doorbrengen; zo min mogelijk aan tafel, zo veel mogelijk buiten Leeftijd 'helaas al weer' 39 Functie senior brand manager Sponsoring, projectleider Hol land Heineken House Kun je wakker maken voor single malt whisky Wordt vrolijk van juristen Gaat met kerst naar Oostenrijk op wintersport Erik: "De zomerspelen van 2008 zijn hét paradepaardje voor de Chinezen. Ze willen alles onder controle hebben." Geesink aan boord, allebei helden in Japan, die hebben het opgelost." kan landen wel doen verbroederen." nationaliteiten. We verwachten ook veel Chinezen. Maar het blijft natuurlijk in de eerste plaats de thuisbasis van alle Nederlanders." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 34