WMS IN DE PRAKTIJK Dirk Knijn (48), magazijnmedewerker: Cor Sonnema (49), groepsleider en Ivo Le Noble (24), assistent-groepsleider: 'We kunnen nu voor spellen wanneer het werk klaar is' Cor rdt er nooit meer iets vergieten' dekhui i Heine!. "Ik werk hier al 24 jaar en had mijn eigen methode en die werkte goed, vond ik. Het meest moest ik eraan wennen dat ik niet meer hoefde na te denken. Dat doet dit apparaat voortaan voor mij. Ik moet precies doen wat het zegt. Anders gaan allerlei lichtjes knipperen en gaat-ie piepen. Het scherm laat zien bij welk schap ik welke drank moet halen. Ik mag dus niet zomaar een fles wijn van een andere pallet halen. Dat deed ik de eerste week nog wel, was ik zo gewend. Maar daardoor raakte het hele systeem van slag. Mijn opdracht verschijnt in dit kleine schermpje, iets groter dan dat van een mobiele telefoon. Ik mis het overzicht, heb geen idee hoe lang de opdrachtbon is. Dat wist ik vroeger wel. Door WMS moet alles sneller gaan, maar dat gebeurt nog niet altijd. Want soms moet ik een fust hebben, maar heeft de heftruckchauffeur nog niet de opdracht gekregen om dat fust voor mij van de pallet te halen. Moet ik dus eigenlijk eerst op hem wach ten, maar nu 'vink' ik die opdracht nog niet af en doe gewoon de volgende. Voordeel is dat ik 'm niet meer kan vergeten, want aan het einde van de opdrachtbon komt de opdracht gewoon weer tevoorschijn. Pas als alles is ingeladen, stuurt de handterminal de hele order weg en begin ik weer van voren af aan." Ivo: "Ik kijk bijna de hele dag naar mijn beeldscherm. Daarop verschijnen alle order verzamelingen die zijn uitgevoerd. Die lijst wordt constant bijgewerkt." Cor "Met een blik op het scherm zien we of er mutaties zijn gemaakt." Ivo; "Voordat WMS werd doorgevoerd heb ik een lay-out gemaakt van het magazijn. Want voordat alles gelabeld kon worden moest eerst de inhoud in kaart worden ge bracht. Door WMS heeft alles nu een vaste plek gekregen. Dat vind ik wel zo overzich telijk." Cor "Tijdens de invoering van het systeem moesten we lange dagen maken. Dat was niet erg, maar elk moment stond er wel iemand uit het magazijn bij je met een vraag." Ivo: "Daar konden we niet tegenop werken. Dus is er namens het magazijn nu één medewerker die ons benadert als er problemen zijn." "Van de magazijnmedewerkers werd vooral de eerste week veel gevraagd. Maar ze accepteerden het lange overwerken. Vooral omdat dagelijks meer zichtbaar werd dat het systeem verbeterde. Misschien ook omdat we hen verwenden met luxe avond eten. Ik vond dat een voorwaarde. We vroegen nogal wat van ze." Ivo: "Na anderhalve week hadden we een groot gedeelte onder controle. Ik had dat niet verwacht. We hebben het overzicht, kunnen precies zien wanneer we klaar zijn. Dat wisten we vroeger nooit." Cor "We kunnen ook precies het orderproces volgen. Een foutmelding komt nog steeds wel voor, maar dat is een kwestie van tijd. Het is nu nog moeilijk te zeggen waarmee we de meeste tijd en geld besparen. Maar over een paar maanden zal dat voor iedereen duidelijk zijn." Cor Sonnem: Heinekennl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 33