Alweer bijna een jaar voorbij. Een jaar waarin veel organisatie wijzigingen werden doorgevoerd of op stapel gezet. Veranderen is essentieel voor het voortbestaan van ons bedrijf. Maar wat betekenen die veranderingen in de praktijk? Daarover praatten vier collega's, onder het genot van een heerlijk kerstdiner. Wat is je eerste gevoel over Heineken op dit moment? É'We denken veel te veel jfl in onmogelijk- heden en moeten proberen meer in mogelijk- I heden te denken.' Julia van den Berg (26) 'De introduc tie van de onbemande heftruck is voor mij net een spannend jongensboek' Ale Hulzebos (53) Ze zijn behoorlijk verschillend in leeftijd en Heineken-ervaring, deze vier gespreks partners. En bovendien komen ze alle vier uit een andere discipline. Maar allemaal hebben ze een duidelijke mening over werken bij Heineken. De eerste vraag zet ieder een dan ook meteen op het puntje van zijn stoel. Is procestechnoloog Verpakken in Zoeterwoude, rayon 4, sinds 1,5 jaar. Werkte hiervoor anderhalfjaar als trainee bij Productie. Heineken is haar eerste werkgever, na haar studie Bioprocestechnologie in Wageningen. Geeft technologische ondersteuning aan een aantal lijnen, en bewaakt hierdoor de kwaliteit zowel voor het bier zelf en de verpakkingskwaliteit als voor het maken van betere analyses, of het voorkomen van uitstoot van product of verpakking. Verheugt zich op de introductie van het Tapvat in Zoeterwoude. Jan: "Kijk, dat er iets moet veranderen is duidelijk. De concurrentie onder de brou werijen in de slag om de horecaondernemer is heviger dan ooit. De markt verandert razendsnel. En dat botst nogal eens met onze interne organisatie vanwege een gebrek aan slagvaardigheid en snelheid van handelen. De veranderingen in onze horeca- organisatie komen hard aan. Ik denk dat als meneer Heineken nog had geleefd, de reorganisatie heel anders zou zijn gegaan. De ziel is eruit. De Heineken-wereld ver hardt en wordt zakelijker. Daarbij wordt een wissel getrokken op mijn groene hart. Ik vind het steeds moeilijker om als 'partner in business' namens Heineken de ver- Is teamleider DCS Binnenland in Zoeterwoude. Werkt 'al twee jaar bij Heineken', daarvoor door heel Nederland, onder meer bij een meubelgroothandel, bij Hokatex in Leeuwarden, Voorburg en Delft en als productiemanager bij Kodak in Waddinxveen. Zorgt voor balans in het team van teamleiders, juist vanwege zijn leeftijd en arbeidservaring. Is vader van drie kinderen en kan met zijn zoon Jeroen (12), dankzij de ploegendienst op woensdagmiddag, gaan voetballen.

Heineken NL Magazine | 2006 | | pagina 12