Filterstraten, een stap vooruit! 2 Woensdag 22 oktober: Donderdag 23 oktober: Vrijdag 24 oktober: Zaterdag 25 oktober: Zondag 26 oktober: Maandag 27 oktober: Dinsdag 28 oktober: Woensdag 29 oktober: Donderdag 30 oktober: Vrijdag 31 oktober: Zaterdag 1 november: Zondag 2 november: Maandag 3 november: Dinsdag 4 november: Woensdag 5 november: Zeeuwse rijsttafel Ajam pedis met ketjapsaus en mie, sambalboontjes en kroepoek Lekkerbekje met worteltjes en peultjes, gebakken of gekookte krieltjes en ravigotte- of cocktailsaus Biefstuk met Vlaamse frites, appelmoes en frietsaus Kip Bonne Femme met frietsaus Spare ribs met knoflooksaus, appelmoes, patat frites of gekookte krieltjes Spaghetti Bolognese met Italiaanse salade Hutspot met een sukadelapje, spekjes en jus Nasi Goreng met een drumstick, een gebakken ei, atjar, kroepoek en pindasaus Gebakken zalmmoot met witte wijnsaus, texane en geroosterde aardappelen Twee kipspiesen, Koninginne melange, patat frites met frietsaus Loempia speciaal met gebakken rijst, pindasaus, atjar en kroepoek Kaap Verdische stoofschotel, Mexico Melange, gekookte aardappelen en witte rijst Tartaartje, gebakken uien, Frietsaus, cordiale melange met gebakken aardappelschijfjes of gekookte krieltjes Varkensreepjes met tagiatelle verdi en Italiaanse salade Binnen de afdeling Brouwen werd in het verleden gewerkt met flexibele, aan een slangenbord gekoppelde, kiezelgoer- en PVPP-filters. In 1998 werd besloten deze flexibele filters om te bou wen naar zes vaste filterstraten. Deze vaste filter straten, die leiden naar de Helderbierkelder, bestaan uit een kiezelgoerfilter gevolgd door een PVPP-filter, een doseerstation, een trapfilter en een filterleiding. Het opofferen van een stuk flexibili teit levert een vereenvoudiging van installatie en besturing/procesvoe ring op, terwijl ook het reinigings proces aanzienlijk wordt verbeterd. Verder wordt ook de dosering van standaardisatiewater aan ons ge concentreerde bier nu na het laat ste filter in plaats van vóór het eer ste filter gedaan, wat een capaci teitstoename van circa 25% geeft. Begin 2001 werden reeds Filter straat 5 en 6 gerealiseerd en met succes. Want naast bovengenoem de zaken bleek dat ook de kwaliteit was verbeterd en het grondstoffen verbruik teruggedrongen was. Filterstraat 3 is eind september jongstleden in bedrijf genomen en momenteel wordt gewerkt aan Filterstraat 2. In januari 2004 is Filterstraat 1 aan de beurt. Bij de ombouw van de Filterstraten 1, 2 en 3 zijn ook nog eens de oude PVPP-Filters van het merk Schenk vervangen door gloednieuwe Steinecker's, zoals die bij Filter straat 5 en 6 reeds bestonden. Filterstraat 4 staat nog even in de 'wacht'. Alles bij elkaar een mooie, arbeids intensieve klus met prima inbreng van onze vertrouwde leveranciers en natuurlijk ook van 'onze jongens'. Jaap van der Steen, projectleider

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 2