RSI-tip Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Afvaldepot 10 jaar Ons afvaldepot bestond 4 juni jongstleden tien jaar. Dit is uiteraard gevierd met koffie en gebak, samen met iedereen die dagelijks contact heeft (gehad) met het depot. Natuurlijk zijn we bij het versturen van de uitnodigingen weer een aantal mensen vergeten (sorry, sorry, sorry). Gelukkig lieten zij zich hierdoor niet weerhouden, maar kwamen spontaan op de koffie af. De anekdotes van de afgelopen jaren vlogen ons tijdens het koffie-uurtje om de oren. De spectaculairste was natuurlijk wel het bezoek van de explosievenopruimingsdienst (EOD) aan onze Brouwerij. Bij het depot was een mengsel aangeleverd dat op scherp stond en door de EOD in de boomgaard achter op het terrein tot ontploffing is gebracht. De aankomst van de EOD op ons terrein in de legervoertuigen en de opvolgende activiteiten werden door Karei Jansen zo treffend beschreven, dat ook die genen die dit niet hebben meege maakt, het zich levendig konden voorstellen. Ook allerhande andere (brouwerij)vreemde afvalstoffen zijn door de handen van de medewerkers gegaan, zoals halve auto's (I), bank stellen, magnetrons en tv's (niet meer werkend uiteraard). Inloophuis In het begin werd het depot ook een inloophuis voor 'dolende zielen' op het terrein, ledereen die buiten werkzaamheden verrichtte, kwam altijd even aan voor koffie, koud water of aten er hun boterhammetje op. Het werd zelfs zo populair dat vanwege de drukte het inloophuis gesloten moest worden voor niet- depot leden. Naast het 'culinaire' en informele gedeelte is er natuurlijk altijd een officieel gedeelte, waarin depot medewerkers door Cees Bons in het zonnetje werden gezet. Of eigenlijk in de schaduw, want het aandenken aan deze dag glinsterde zo in de zon, dat voor de foto uitgeweken moest worden naar de schaduw. Ook het hete zomerweer droeg er trouwens aan bij dat dit de beste plaatsen opleverde. Complimenten Cees Bons refereerde in zijn toe spraak ook aan het ontstaan van het depot. Dit is van niets, in korte tijd uit de grond gestampt. Dit ging zo snel dat er zelfs geen foto's van zijn gemaakt. Slechts een oude luchtfoto laat zien dat er vroeger een boom gaard is geweest. Deze boomgaard is uitgegroeid tot een afvaldepot, waar de vele afvalstoffen netjes worden gescheiden en opgeslagen. Het ziet er zelfs zo schoon uit dat menigeen weigert te geloven dat hier een afval depot is gevestigd. Ook van veel externe bezoekers krijgen we compli menten over het depot. Ga zo door, zou ik zeggen! Ingrid Sentse, milieucoördinator Let op signalen van je lichaam! Blijf niet rondlopen met klachten. Zoek hulp en stap naar je leiding gevende. Hij, zij kan je eventueel doorsturen naar een deskundige. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 7