Pelgrimstocht voor Willem en Elisa Kroeze Ed Nagtegaal 25 jaar bij Heineken 6 Zeven weken lang gaan Willem Kroeze (operator bij Verpakken), zijn vrouw Elisa en hond Arluca zo ver mogelijk richting Santiago de Compostela lopen. Op 19 april, de zaterdag voor Pasen, ver trekken ze en hopen de zaterdag voor Pinksteren op 7 juni in Cahors in Frankrijk aan te komen. In een keer naar Santiago de Compostela lopen zou ongeveer hon derd dagen in beslag nemen en die tijd konden Willem en Elisa niet vrij krijgen. Daarom besloten ze de reis in tweeën te delen. Het eerste deel begint vanaf hun huis in Roelofarendsveen, waar vandaan ze via Vught richting België naar Frankrijk gaan. In Frankrijk hopen ze zo zuidelijk mogelijk te komen, het liefst tot het plaatsje Cahors, wat in totaal 1.100 kilometer is. Het tweede deel van de reis hopen Willem en Elisa over drie jaar te doen. Dan begint de reis waar ze 7 juni eindigen en eindigt hopelijk in Santiago de Compostela. De hond heeft zijn eigen rugzak Willem en Elisa nemen in een rugzak alles mee wat nodig is om te kampe ren. Die van Willem weegt ongeveer 18 kilo en die van Elisa ongeveer 15 kilo. Een heel gewicht om de hele dag mee te moeten lopen en dat voor zeven weken achter elkaar. Gelukkig helpt de hond ook mee met tillen, zij heeft tijdens de reis een eigen rugzak waarin zij 1.100 gram aan honden voer meeneemt. Elisa heeft ook drie kilo aan hondenvoer in haar bagage, de rest wordt opgestuurd of als het verkrijgbaar is, gekocht. Tijdens de reis slaapt de hond in de tent op een fleecedeken, waar zij thuis ook vaak op ligt. Het plan is om iedere dag minimaal 25 kilometer te lopen, lukt dit niet is het ook geen probleem. Want Willem en Elisa willen wel kunnen genieten van alles wat ze om zich heen zien en meemaken. Uiteraard hebben ze hard geoefend voor deze pelgrims tocht. Ze lopen al jaren wandeltoch ten, waaronder eenmaal de Nijmeegse Vierdaagse. Om zich op deze reis voor te bereiden, lopen ze regelmatig het Pieterpad. Met rugzak, om ook met het gewicht te oefenen. Benieuwd hoe de reis van Willem en Elisa gaat verlopen? Kijk dan vanaf eind april op hun website: http://home.wanadoo.nl/wj.kroeze. Daarop komen foto's en verslagen te staan die ze vanaf Frankrijk naar hun zoon en dochter sturen. Zij houden de website voor hun ouders bij en gaan ze met Pinksteren met de auto in Frankrijk ophalen. Ed Nagtegaal was 13 maart 25 jaar in dienst bij Heineken. Hij vierde dit op 21 maart in het Poortgebouw, waar hij van Fred van Leeuwen zijn gouden speld kreeg. Onder het genot van kof fie en gebak werden diverse anekdotes opgehaald, waarbij we meer dan eens op de voor Ed bekende manier van doen, met zijn (Amsterdamse) humor te maken kregen. Humor die hij ook in zijn dagelijkse werk bij de Poort met succes toepast. Het werd in informele sfeer heel gezellig. Fred bedankte hem, namens de onderneming, voor zijn opgeruimde en plezierige manier van samenwerken.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 6