WIE IS Sabine Spreeuw (29) 1 Nieuwe brandweermannen I administratief medewerker P&O/OR-lid PROFIEL 4 Hoe ben je bij de OR terechtgekomen? "Ik ben gevraagd om lid te worden van de OR. De reden waarom ik 'ja' heb gezegd heeft te maken met de tijden die Heineken momenteel meemaakt, waarmee mijn eigen afdeling ook wordt geconfronteerd. Ik vind het belangrijk dat alles goed wordt geregeld, het gaat me om de belangen van de medewer kers. En als ik zie wat mijn oud-collega Frea Lodewijk heeft kunnen betekenen als OR-lid, spreekt mij dat erg aan." Wat is je sterrenbeeld? "Tweeling." Wat is je thuissituatie? "Ik ben single en heb een huisdier: een konijn en hij heet Roger Rabbit." Wat zijn de leukste elementen in je werk? "Het leukste vind ik het klantencontact, dat je weet voor wie je het doet. Verder vind ik vragen die je echt moet uitzoe ken heel erg leuk." Wat is je meest gebruikte vervoermid del? "De fiets. Het is tevens mijn enigste ver voermiddel. Ik vind het fijn om van mijn werk naar huis te fietsen, je bent even bezig en maakt je hoofd op die manier leeg." Wat is je favoriete vakantieland? "Ik heb niet echt een favoriet vakantie land. Ik zoek wel altijd een land op waar het niet warmer dan 25 graden is en houd vooral van actieve vakanties. Strandvakanties zijn niet echt aan mij besteed." Wat doe je voor de ontspanning? "Omdat ik op dit moment de opleiding hbo Personeel Arbeid volg, schiet het ontspannen er af en toe bij in. Maar als ik een uurtje over heb, bezoek ik graag vrienden of ga ik naar de film." Wat is je favoriete eten? "Ik houd erg van Oosters eten, favoriet is Indonesisch." Wat is je grote wens? "Dat de mensen wat meer verdraag zaam naar elkaar zijn, in het algemeen bedoel ik." Wat is je grootste ergernis? "Als mensen hun verantwoordelijkheden niet nemen en ze oneerlijk zijn. Wat mij betreft kun je het beter gewoon zeggen, dan erover te liegen." Wat zou je aan jezelf willen veranderen? "Ik beloof wel eens dingen en die kom ik niet altijd na door tijdgebrek of omdat ik het vergeet. Ik wil af en toe gewoon teveel." Waar heb je bewondering voor? "Ik heb bewondering voor mensen die in de zorg werken. Je gaat in de zorg wer ken omdat je mensen sociale aandacht en zorg wilt geven. Door tijdgebrek wordt dat soms onmogelijk gemaakt, deze mensen gaan dan toch door." Wat is je genietmoment? "Op een vrije ochtend met een kopje koffie en een krant, dat is genieten." We hebben er weer zes nieuwe brand weermannen bij. Ze hebben de oplei ding, die in samenwerking met AKZO is gegeven, erg goed gevolgd. Ze haal den allemaal zevens en achten. Ze moeten 8 april alleen nog een theorie examen doen. De opleiding is een rijksopleiding en bestaat uit drie onderdelen: repressie, persoonlijke bescherming en levensreddende han delingen. Bijgaand een foto van de groep, samen met de instructeurs. Staand van links naar rechts: Erik van de Zalm, Patrick Louwrier, Hans Bontje, John van Cuyck, Willen Verburg en Frans de Boer. Zittend van links naar rechts: Ed van Leeuwen en Edwin Hendrix. Aad van der Meer

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2003 | | pagina 4