VOET No ,16 HET DWAALLICHT Eebruari 1943 sPELVERRUWING wanneer wij zeggen, dat bovenstaand plaatje de huidige voet- balmoraal weergeeft, overdrijven we sterk. Maar toch is er in de tegen woordige voetbalsport een zekere verruwing te constateeren. net straf lijstje in de bondsorganen is angstwekkend lang en eerste-klas-wedstrij den, waar ten aanschouwe van duizenden menschen, twee spelers elkaar te lijf gaan of elkaar op meer tactische, meer geraffineerde wijze trachten te nekken, zijn geen zeldzaamheid meer. jun evenmin behoort het tot de uitzonderingen, dat de man, die voor zijn genoegen bij een wedstrijd als scheidsrechter is opgetreden, na afloop door het "spor tieve" publiek wordt opgewacht, met de bedoeling, hem de vermeende onjuistheid van zijn opvattingen kenbaar, resp. voelbaar te maken. Wij zullen dit waarschijnlijk als tijdsverschijnsel moeten opvatten. Wanneer staten hun verschillen beslechten door eikaars ste den plat te gooien en uit te branden en eikaars jongelingschap uit te moorden, wanneer de vuist en de knoet de meest gangbare argumenten vormen bij afwijkende meeningen, dan dringt dit waarschijnlijk ook in het particuliere en het sportleven door. Wij moeten ons daar echter tot het uiterste tegeh verzetten. Sport en sportiviteit vereenigen zich met geen enkele gemeenheid of ruwheid. En vooral zooals wij als kantoorvoetbalvereeniging spelen in een zuivere genoeglijkheidscompetitie, moeten wij er altijd op bedacht zijn, dat wij onze opvattingen van "spelen voor ons pleizier" in prac- tijk brengen, daarbij erkennend en er rekening mede houdend, dat ook onze tegenstanders voor hun pleizier spelen en de scheidsrechter voor zijn pleizier fluit, Onze staat van "kantoorvoetbalvereeniging" legt ons in deze nog bijzondere verplichtingen op. wij hebben deze ver plichtingen tot dusverre uitstekend vervuld, zoodat wij ons in een goeden naam op de velden mogen verheugen. Met gaat er nu om, dien goeden naam te handhaven en ook wanneer wij tegen tegenstanders mochten komen, die zouden zijn geïnfecteerd door den geest des tijds, eerlijk en correct te blijven spelen en afstraffingen van wat wij als "Vuil spel" meenen te moeten opvatten, uitsluitend over te laten aan den man, die daartoe is aangewezen: den scheidsrechterl vdz kdz

Het Dwaallicht | 1943 | | pagina 6