Op weg naar 23 juni... Interview met Ton van der Veerdonk Fanvaria Colofon De Heineken Fanfare neemt al jaren deel aan concoursen. Ook zijn in het verleden grote successen geboekt bij die concoursen. Na het geweldige resultaat van het orkest, is het nu weer de beurt aan de percussie groep. Door toename van het ledenaantal en de doorstroom van leerlingen, kan weer gekeken worden naar de toekomst. Dat doen we dan ook met een mooie uitdaging op 23 juni a.s. Die 23-ste juni is de dag waarop het weer moet gaan gebeuren: een festival met jurering! Voor diverse mensen is dit festival tevens een aanloop voor de kampioenschappen in Limburg, later dit jaar. Deze festivals zijn sinds kort een andere weg ingeslagen. Waar voorheen in het bijzonder de techniek een belangrijke rol speelde, wordt nu ook entertainment in het programma gewenst. Met stukken zoals 'All over the World', Guardian Angel en Wounded Knee wordt zeker voldaan aan beide wensen van het festival. Persoonlijk heb ik nog nooit deel genomen aan dit soort evenementen. Ik kijk dan ook erg uit naar deze dag. De repetities worden iedere week bijna voltallig bezocht en de nummers beginnen ook zeker de juiste vorm te krijgen. We zijn op de goede weg en hopelijk blijft iedereen zijn inzet behouden de komende weken. Iedereen is 23 juni welkom om de P.E. aan te komen moedigen en zet daarom alvast een grote cirkel om die dag in je agenda. (wordt vervolgd) John van den Hoven De PE tijdens een repetitie Ries van de Bogaert interviewde drummer Ton van de Veerdonk. Ton is 47 jaar oud en gelukkig getrouwd met Mariëtte. Hij is in Berlicum gebo ren en woont sinds 1967 in Heeswijk-Dinther. Hoe oud was je toen je belangstelling kreeg voor de muziek? Op 7 jarige leeftijd begon mijn interesse voor muziek. Ik denk dat, dat kwam omdat ik uit een horeca gezin kom eerst een café in Berlicum en later toen we verhuisden naar Heeswijk-Dinther hadden we een café met een grote zaal. Wekelijks waren er feesten en dansavonden met orkesten, dus als het even kon stond ik ach ter de bar mee te luisteren. Vooral de drummer viel mij altijd erg op, dat vond ik toch wel gaaf. Door hen ben ik bij de drumband gegaan en kon ik wekelijks trommelen. Op mijn 12e kreeg ik mijn eerste drumstel, een oude Ludwig. Nu was de beer los, dagelijks zat ik te drummen, ik zette beneden een plaat op en ging dan vlug naar boven en probeerde het na te spelen. In die tijd stond er veel rock muziek in de TOP 40 en waren er veel Hollandse Rockbands. Zo heb ik het een beetje geleerd, echt drumles was er niet bij. De muziekschool was voor mij niet weggelegd, dat is nu gelukkig wel anders. Wel heb ik de technische school gedaan en dat kwam later wel van pas. Je bent in de jaren '80 beroeps muzikant ge weest, klopt dat? Ja dat klopt, je informatie is goed Ries! Op mijn 17e ben ik in een amusement band gaan spe len, we traden wekelijks op bruiloften en par tijen op. Toen ik op mijn 20e bij 'Happy Sound speelde veranderde er veel. We speelden op partijen en ook op discoavonden. Dat was wel even gaaf, nu konden we TOP 40 muziek maken. Dat hebben we een paar jaar gedaan en toen veranderden we onze naam in 'Clock- House'. Dat paste beter bij wat we deden. Het werd drukker en drukker. We hebben toen het besluit genomen om er ons beroep van te ma ken. Het was niet meer te combineren met ons dagelijks werk. Het seizoen liep van april tot aan november. We traden dagelijks op kermis sen, braderieën in discotheken op en begelei den BN-ers. Dit was een geweldige tijd. Repete ren deden we voor de optredens. We reisden echt van hot naar haar. 's Avonds waren we in Haren op een partijtje, de volgende dag traden we om 12:00 uur op in Friesland, dat betekende 's nachts doorrijden om 's morgens op tijd te zijn. En slapen? Ja tussendoor. De dag erna weer heel vroeg weg om op tijd in Hannover te zijn (5 uur rijden). Zo ging dat alsmaar door jaar in jaar uit. Het leuke ging er toen vanaf en ik ben op mijn 30e gestopt met de band. Mijn vak als meubelmaker interieurbouwer heb ik toen weer opgepakt en doe dat tot op heden met veel plezier. Hoe ben je bij de Heineken Fanfare terechtge komen? Toen ik stopte met de band heb ik 10 jaar geen stokken meer aangeraakt. Mijn broer bracht mij op het idee om bij de Heineken Fanfare te gaan, want daar vroegen ze nog slagwerkers. Ik ben gaan kijken en ben sinds 1997 lid bij het Per cussion Ensemble, wat ik met veel plezier doe. Ik krijg les van Henry Janssen, alom bekend, wat voor mij een grote verrijking is. Eindelijk leerde ik hoe het echt moet. In maart heb je een concert gegeven in een grote discotheek in Loosbroek. Hoe kwam dat tot stand? Vroeger in de band zongen we vier stemmig. Het zingen miste ik enorm en in maart van dit jaar kreeg ik de kans om mee te doen aan een 'sing along celebration party' bij de discotheek waar we vroeger veel optredens verzorgd hebben. Een 30 mans formatie met een breed scala blazers, violisten, cellisten, vier zangeres sen en vier zangers waarvan ik er één was. We deden een medley uit de jaren 70,80 en 90, en het publiek moest dan meezingen. Dat was fan tastisch, het dak ging eraf net als vroeger. De Lun stond weer helemaal op zijn kop. Heerlijk, jij hebt het allemaal zelf kunnen aanschouwen Ries. Eigenlijk zou onze fanfare ook eens zoiets moeten organiseren, dat is pas echt vet muziek maken. Als iemand zich geroepen voelt om eens een keer iets heel anders te doen laat het me maar eens weten, ik sta er open voor. Aan George Moreau heb ik al eens het idee geopperd om een paar nummers van Michael Bublé te doen, ik zou dan graag de leadzang doen. Ik heb nog geen bericht gehad maar mis schien komt dat nog. Ton heb je nog een visie voor de toekomst om trent muziek maken? Nee, ik ga lekker verder waar ik op dit moment mee bezig ben en wil vooral lekker bij de P.E. blijven rammelen, ik bedoel muziek maken. Ries van den Bogaert 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert (riesvdbogaert<s>home.nl) Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www.heinekenfanfare.nl Foto boven aan pagina: Wim Hollemans Fanvaria UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 8