0 Foto Hobby Club Heineken Computer Vereniging 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS (opgericht in 1981) De HCV is ontstaan n.a.v. het le PC-privé project, en wel in 1988. We begonnen met de Philips PC, plus bijv. een EGA- monochroom-monitor, en natuurlijk het (onvervangbare?) DOS besturingssysteem, en voor de liefhebbers (meerprijs!) een harde schijf van 20 MB Het is inmiddels lang geleden, maar in het begin had de HCV ongeveer 1900 leden, maar dan wel verspreid over alle vestigingen in het hele land. Het 2e PC-privé project was in 1993 met PC's van Tulip. Enkele jaren later, nl in 1999, volgde het 3e project, toen met Compaq. In de loop der jaren raakten we meer gewend om zelf PC's te zoeken en te kopen, alsook zelf problemen op te lossen. Kinderen, en soms de kleinkinderen, hielpen en helpen steeds meer de wat oudere PC- gebruikers. Met succes hebben we een aantal jaren geleden in onze huidige, ruime lokatie, o.a. een cursus Windows georganiseerd. Het is bijna overbodig om te vermelden, dat we natuurlijk al vele jaren een Internet aansluiting hebben en die ook veelvuldig benutten. Toch zijn er voor ieder van ons nog steeds nieuwe problemen met hardware en software. Immers, er is in de laatste jaren niets zo snel veranderd als de digitale wereld, met al z'n nieuwe toepassingen en hulpmiddelen. In Den Bosch komt een groep enthousiastelingen nog elke woensdagavond bij elkaar. De ene weet dit, de andere weet dat. Door af en toe nieuwe apparatuur en software aan te schaffen, kunnen we op onze manier echt mee blijven doen met de ontwikkelingen. Natuurlijk is het sociale contact met elkaar, onder het genot van een kopje koffie, ook een welkom onderdeel van onze PC- avonden. Wij nodigen nieuwe, jongere enthousiastelingen uit om eens te komen kijken, luisteren en meedoen op zo'n woensdagavond. Het is bijna overbodig om te vertellen, dat het niet alleen mannen hoeven te zijn, die van harte welkom zijn. Dus, dames, jong of al wat ouder, laat zien en merken, dat PC's en het gebruik daarvan voor elkeen onontkoombaar is, je kunt gewoonweg niet meer zonder Daar bedoelen we tegelijkertijd ook mee, dat inbreng van ieders kennis en ervaring zéér welkom is. Je kunt altijd op woensdagavond, vanaf 18.45 uur, even langs komen met je PC-problemen, al of niet met de hardware bij je. Vrijwel zeker is er een van ons aanwezig, die goed thuis is in jouw specifieke probleem, en kun je ter plekke de oplossing ervaren. Voorlopig zitten we nog in het oude Cooper- gebouw (op de begane grond), dus vlak naast de parkeerplaatsen van de brouwerij. Indien dit gebouw t.z.t. gesloopt gaat worden, zijn we genoodzaakt in het HOC een veilige en goede plaats te vinden. Elk jaar laten we in de zomerse vakantiemaanden alles even rusten, om daarna begin september met frisse moed de nieuwste software, hardware en bijbehorende problemen op te lossen. Nieuwe kennis en ervaring verkrijgen we ook middels onze leestafel. We zijn immers geabonneerd op een 7-tal PC-tijdschriften, van simpele voor beginners, tot ingewikkelde voor gevorderden. In totaal verschijnen er daardoor elk jaar 83 tijdschriften op de tafel, om al lezend te bestuderen. Voor digitale beeld bewerking staan wij open voor samenwerking en kennisuitwisseling met de computervereniging. Tot slot, voor een goede foto hoeft men geen dure aperatuur aan te schaffen. Het is de fotograaf die de kwaliteit van de opname bepaald. Contactpersoon: Voor informatie over de FHC kan men zich richten aan Casper (C.L.J.J) Verhoeven tst 1989. Als contactpersonen schuiven we naar voren: Wil van den Boogaard (sweenl00@home. nl), Jos Schalks (josschalks@tiscali.nl), Sjraar Selen (gjh.selen@hccnet.nl). Namens de HCV-groep in Den Bosch, Sjraar Selen. Deze bladen zijn regelmatig voorzien van een CD of DVD met bruikbare software, updates, tips en oplossingen tegen bijv. spam en spyware. Ook dit maakt het de moeite waard, om eens te komen 'neuzen' teur Fotobond en kon daarbij gebruik maken van zijn consulenten, helaas is i.v.m. kosten dit lidmaatschap opgezegd. De FHC stelt jaarlijks een activiteitenpro gramma op, zoals modelfotografie in de studio of op locatie: natuur-; steden-; archi tectuurfotografie en/of bezoeken aan foto tentoonstellingen en musea. Het programma loopt van september t/m mei. Verder heeft de FHC een abonnement op een professioneel vakblad wat rouleert tussen de leden, waaruit wij zowel onze creativiteit als De Foto Hobby Club, FHChad als doelstel ling het stimuleren van analoge fotografie, met name compositiehet zelfstandig afwerken van negatief tot positief, advies aan elkaar geven met betrekking tot verbeteren van afwerking en presentatie. De FHC heeft daarvoor als hulpmiddelen een eigen donkere kamer en een "studio'. Dankzij bijdragen van de PV kon de FHC professio nele studio flitslampen en vergroters voor de donkere kamer aanschaffen. Lange tijd is de FHC lid geweest van de Ama- ook kennis over fotografie en producten (b.v. camera's) putten. Door opkomst van de digitale fotografie is de belangstelling voor analoge fotografie afgenomen, vandaar ook ons klein leden aantal (8). De digitale fotografie is echter een nieuwe uitdaging (4 van onze leden zijn al overge stapt), want onze primaire doelstelling geldt ook voor digitale fotografie, zoals compo sitie en beeldbewerking van de gemaakte opname. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 4