Pilaar TPM Safety van start Si VACATURES Deadline BHN 41 Eerste doos Heineken voor Zuid-Afrika |~2~| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Richtlijnen voor bedrijfsartsen Iedere dag werken we samen aan het brouwen tot en met het verpakken van bier. Daarin nemen we onze verantwoordelijkheid voor de machines en materialen. Daarin streven we naar een maximale en soepele productie. Maar hoe zit het met de verantwoordelijkheid voor onszelf en onze collega's? Werk jij veilig of kan het beter? Wat heb je nodig om er met je collega's voor te zorgen dat er geen ongevallen met verzuim meer voorkomen? Vanuit TPM gaat op 10 mei de pilaar Safety van start. Wat dat voor jou en je dagelijkse werk betekent, lees je hieronder. Met elkaar werken we allemaal zo veilig mogelijk. Dat doen we door naleving van geldende regels, het gebruik van persoonlijke beschermingsmiddelen en het melden van (bijna) incidenten. De veiligheidsmedewerker/preventiemedewerker zorgt daarnaast voor een regelmatige risico-inventarisatie evaluatie en veiligheidsrondes. Toch gebeuren er jaarlijks rond de acht ongevallen met verzuim en vinden er regelmatig incidenten plaats, zoals snijwonden, hoofd stoten of uitglijden. Dat betekent dat we het veilig werken kunnen verbeteren. En dat willen we ook. Samen met jou. Safety pillar Vanaf 10 mei aanstaande heeft de brouwerij 's-Hertogenbosch een veiligheidspilaar met de naam Safety. Dat betekent dat ieder onderdeel van de brouwerij een persoonlijk aanspreekpunt heeft voor veiligheid. Die aanspreekpunten zijn: Paul Bleijs (Brouwerijmanager) Jet van der Steen (Veiligheidskundige/preventiemedewerker) Petra Hissink (Manager subunit Brouwen) Daniël Gerritsen (Teamleider Verpakken) Bas Vink (Hoofd Projectbureau) Fred Waaij (TPM Manager) Dit team heeft als doel veiligheid niet alleen in ons denken, maar juist ook in ons doen belangrijk te maken. De veiligheidspilaar is een ijkpunt om ons werk (weer) eens nauwkeurig onder de loep te nemen. Hoe veilig werken we eigenlijk? Kan het beter? En zo ja, hoe? Er komen teams die veiligheidsonderwerpen zullen onderzoeken, zodat we verbeteringen en oplossingen kunnen aanbrengen. Denk aan bijvoorbeeld opvallend veel snijwonden in gebied X, of opvallend veel hoofdstoten in gebied Y. Waarom? Door het thema veiligheid op deze manier nadrukkelijk onder de aandacht te brengen, willen we dat veiligheid weer in een ieders dagelijkse routine komt. Dat als je aan het werk bent en je moet handschoenen aan, je ze ook pakt en aantrekt. Dat als je (bijna) uitglijdt en je denkt:'pffff, dat scheelde weinig', je doorloopt naar het kantoor om een (bijna)incidentformulier in te vullen! Daarmee voorkom je ernstiger ongelukken. Het betekent ook dat de organisatie deze veiligheidslabels sneller zal behandelen. En dat ze de acties die eruit volgen duidelijk zal communiceren via bijvoorbeeld de werkplekoverleggen en nieuwsbrieven. Hoe? Tijdens de ploegenwissel op donderdag 10 mei aanstaande tref je bij de ingang een informatiestand. Hier geven we je informatie over de opstart van de pilaar Safety. Je krijgt van ons een flyer mee waarop de belangrijkste punten staan, zodat je het nog eens op een rustiger moment kunt doorlezen. Ook gaan we werken met een veiligheidsbord met zwaailicht. We gaan ook de productieschermen actiever inzetten. Met de risico-inventarisatie evaluatie en de veiligheidsrondes gaan we een verdiepingslag maken. Op deze manier 0 ongevallen met verzuim bereiken, door vooral preventief te gaan werken. Veilig werken begint bij jou Ben jij bereid je open te stellen voor verbetering? Bij jezelf en je collega's te kijken hoe het veiliger kan? Niet alleen nu, maar iedere dag? Het veiligheidsteam Paul Bleijs, Jet van der Steen, Petra Hissink, Daniël Gerritsen, Bas Vink en Fred Waaij geven hun commitment jullie daarbij steeds de juiste tools aan te bieden die nodig zijn om met elkaar onze doelen te bereiken onder het motto: veiligheid begint bij jou! Jack Snijder, Verpakken 's-Hertogenbosch, overhandigde de eerste doos Heineken bier bestemd voor Zuid Afrika, aan Corné Kardol van DCS Export. Dit gebeurde in aanwezigheid van Onno van Drempt, Eelco Bakker en Jos van Nijnanten. Manager Supply Chain Planning /Bunnik Operationeel Ondersteuner Siroophal Utilities /Bunnik Senior Medewerker Siroophal Utilities /Bunnik Internal Events Identity Coordinator /Amsterdam Media Relations Assistant /Amsterdam De deadline voor BHN 41 is donderdag 10 mei 2007. Kopij voor dit nummer kunt u mailen naar het nieuwe adres: redactie@heineken. nl Steeds meer worden in de gezondheidszorg richtlijnen gebruikt om ziektebeelden te behandelen. Dit geldt ook voor bedrijfsartsen, die op basis van richtlijnen het verzuim van werknemers moeten begeleiden. Een van die richtlijnen gaat over rugklachten. Vrijwel iedereen maakt in zijn leven wel eens een periode van rugpijn door. Gelukkig verdwijnt die pijn meestal vanzelf weer. Het is zo dat tussen 1987 en 2000 de arbeidsongeschiktheid als gevolg van rugklachten met zo'n 20 is gedaald. Het is het meest waarschijnlijk dat die verschuiving toe te schrijven is aan het veranderd medisch denken over, en handelen bij, rugklachten. Het beleid van de bedrijfsarts bij de begeleiding van medewerkers met rugklachten wordt sindsdien immers via een medische richtlijn ondersteund. Maar een richtlijn is geen starre wet. De laatste jaren kwamen er steeds meer medische publicaties die maakten dat ook de richtlijn over rugklachten weer is bijgesteld. Tegenwoordig worden rugklachten ingedeeld in klachten met een goede herstelverwachting en rugklachten op basis van gecompliceerdere ziektebeelden. De eerste groep blijkt verreweg het grootst Die is het meest gebaat met een vroegtijdige en stapsgewijze opbouw van de (werk- (belasting. Bij de tweede groep zal er eerst een duidelijke medische diagnose gesteld moeten worden. Bijvoorbeeld: een rughernia, een fractuur, een ontsteking of de ziekte van Bechterew. Psychische rugklachten zijn uit het medisch woordenboek verdwenen. Rugklachten met een goede herstelverwachting kunnen in principe prima begeleid worden door de leidinggevende met goede afspraken over werkhervatting en werkbelasting. In beweging blijven, in combinatie met aan het werk blijven, is dan een belangrijke richtlijn. Wel moet dan duidelijk zijn dat er geen complicerend ziektebeeld meespeelt. Bij gecompliceerdere ziektebeelden is vaak vroegtijdige werkhervatting ook wel mogelijk. Maar dan zal op basis van de medische diagnose een goed plan gemaakt moeten worden om de werkbelasting aan te passen aan de specifieke medische beperkingen. Dan is het aan de bedrijfsarts om op medische gronden te adviseren het werk aan te passen aan de belastbaarheid van de medewerker. Maar rugklachten zijn niet meer zo vaak een reden om langdurig en volledig arbeidsongeschikt te zijn. Wiet Holla UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 2