U iii i yc 11 .ii 1 K I X REALISATIE NIEUWE WATERVOORZIENING VOLLE GANG *1 Ik wil u even de hand drukken... ^TT] r# rit I* lUi r Afscheid Hans Megens Rapportages uit SAP PM-MM TPM-pilaar Safety van start Richtlijnen voor bedrijfsartsen iQs-ril/itoaaWi Personeelsverening 50! 1 Fanvaria: interview Eerste doos naar Z-Afrika De bestaande waterbehandelingsinstallatie van de Bossche Brouwerij zal medio 2007 volledig vervangen zijn. Al het voor de brouwerij processen benodigde water wordt dan geproduceerd met behulp van een moderne membraanfiltratie installatie. Deze installatie is nodig om een veilige watervoorziening van de brouwerij voor de komende 10 - 15 jaar te kunnen garanderen. Naast de bouw van de filterinstallaties zijn eerder al twee nieuwe bronnen geboord om voldoende water te kunnen leveren. De uitdaging voor het project team zit, door de keuze voor het bestaande waterstation als bouwlocatie, vooral in het zó faseren van ontmantelings- en nieuwbouwactiviteiten dat de kans op productieverlies door water tekorten nihil is. Groen licht In oktober 2006 begon het ontmantelen van een deel van de bestaande installatie, om ruimte te maken voor de eerste nieuwe filter units. Begin december 2006 startte de eerste filter installatie op. De bedoeling was om begin januari 2007 met de daadwerkelijke productie van brouwwater te starten. Het optimaliseren van de eveneens nieuwe beluchtingtoren -nodig om niet gewenste gassen als methaan en waterstofsulfide uit het water te verwijderen- duurde echter langer dan verwacht. Medio februari werd 'groen licht' gegeven en sindsdien wordt al het Bossche bier gebrouwen met water afkomstig van de nieuwe installatie. Tweede Unit Daarmee is het project nog lang niet klaar, want de brouwwaterstroom vormt maar circa 20% van de totale waterbehoefte. Eerst zijn de resterende 'oude' brouwwater zandfilters met al het daaraan gekoppelde leidingwerk, ontmanteld en verwijderd. Deze zandfilters gaan overigens een 'tweede leven' tegemoet bij een papierfabriek in Renkum. Het verwijderen van die filters creëerde de ruimte voor plaatsing van nog drie membraan filter units, een kalkmelkopslag- en -doseerinstallatie en een reinigingsinstallatie voor de membranen. Inmiddels is de vrijgekomen ruimte al weer volledig bezet en wordt hard gewerkt aan het verbindende leidingwerk en de elektrische aansluitingen. Medio mei wordt de tweede unit in bedrijf genomen. Daarna kan een deel van de 'algemeen water' installatie worden ontmanteld om plaats te maken voor een tweede beluchtingtoren. Het is de bedoeling dat begin juli de gehele watervoorziening van de brouwerij verzorgd wordt door de nieuwe installatie. Voor het zover is volgt nog een spannende periode waarin, volgens een gedetailleerd stappenplan, gefaseerd wordt omgeschakeld van de oude naar de nieuwe installatie met voortdurende aandacht van alle betrokkenen voor voldoende water van de juiste kwaliteit. Na de zomervakantie zullen de overtollige waterbehandelingsinstallaties (zandfilters, ontharders) verwijderd worden en kan het project worden afgerond. Namens het projectteam: Ad van den Bovenkamp, Projectmanager Na bijna 12 jaar houd ik het voor gezien als hoofdredacteur en manusje van alles van het Bossche Brouwerij blad. Vandaar. Toen ik het blad bedacht voorzag ik niet dat het zo'n eigen plaats zou krijgen in de Bossche Brouwerij gemeenschap. Het werd in de loop van de tijd een blad voor u, maar vooral ook door u. Want in vrijwel iedere editie die ik redigeerde stonden artikelen die geschreven waren door collega's. Een van de sterke punten van het blad is, vind ik, dat er nooit sprake was van inmenging of censuur vanuit het management. De toetsing van artikelen deed ik altijd aan de hand van de algemene Heineken communicatierichtlijnen en gewoon boeren verstand. En dat heeft goed gewerkt. Ik wil bij mijn afscheid toch een aantal mensen even extra de hand drukken. Het zijn de mensen zonder wie het nooit mogelijk geweest was iedere keer weer een blad bij u op de deurmat te krijgen. Ad van de Wiel, Piet Stams, Bas van de Wiel (Kompasmedia), Ivo Paas (HCG Grafigroep) en al 'mijn' andere oud redactieleden hebben erg veel bijgedragen aan het succes van het blad. Ik heb mij inmiddels teruggetrokken op het mooie Drentse land om daar iets heel anders te gaan doen, maar ik weet zeker dat ik nog vaak aan ons Brouwerijblad en aan u, zal terugdenken. Het gaat u en de Bossche Brouwerij, goed. Heineken Gerrit Sman (ex-hoofdredacteuren inmiddels actief Vutter) sjftij i i' F^rsnrifVifcperer'Pipg iei «57 - mei7ü07. De Personeelsvereniging bestaat 50 jaar. Op vWï de middenpagina's van dit nummer uitge- ff/'»! breid aandacht voor dit gouden jubileum. vj» A Mdjm J Ton van der Veerdonk is alweer tien jaar drummer bij het Percussion Ensemble. fi'es v.d. Bogaert had een interview met hem. De eerste Bossche doos Heineken met bestemming Zuid Afrika is onderweg! r Nederland Supply

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 1