Uit de 174-ste OR-Overlegvergadering KING BROUWERIJ URPRIJS IN H.O.C. Dienstjubilea De OR vernam dat er wijzigingen zijn in de uitkeringen m.b.t. de dienst jubilea. Het netto uitkeren van bruto maandsalarissen, het zogenaamde bruteren, staat de belastingdienst niet meer toe. Deze regeling schijnt al in 1994 te zijn aangepast, zodat medewerkers die na juli 2006 371/2 jaar in dienst zijn hiermee nu worden geconfronteerd. De OR vraagt zich af waarom dit niet naar de medewerkers is gecommuniceerd. Hierop wordt door de overlegvoorzitter aangegeven dit uit te zoeken en zo nodig de medewerkers hierover in te lichten. Toekomstvisie De OR wordt op de hoogte gebracht van de hi-lights in het driejarenplan van Heineken kijkend naar de Bossche Brouwerij. Het driejaren plan is nog niet goedgekeurd zodat er nog niet in detail op dit onderwerp kan worden ingegaan. In de bierkratsessies komt het driejarenplan aan bod. Wel geeft men aan 'koploper' te willen blijven bij beste brouwerijen ter wereld. Hier spelen innovatie en contante kwaliteit een belangrijke rol. Denk maar aan het tapvat dat zich ondertussen heeft ontwikkeld als de i-pod van de bierindustrie. De steeds stijgende energieprijzen maken investeringen noodzakelijk om deze kosten terug te dringen. We moeten slimmer gaan werken om de concurrentie voor te kunnen blijven. Ook is het binnen onze cultuur niet vreemd om gemakkelijk iets weg te gooien of af te schrijven. Colonnes zijn hier afgeschreven maar als je ze in Azië neerzet gaan ze nog 20 jaar mee. Dat is cultuur. TPM moet ook onderdeel van onze cultuur worden. Door TPM leren we hoe we machines beter kunnen laten draaien. Maar het belangrijkste punt is natuurlijk het blijven investeren in de medewerkers. Format overwerk De OR wil graag meer inzicht in het overwerk en geeft aan welke informatie hiervoor nodig is. Door enkele OR leden is een opzet gemaakt die aan de overlegvoorzitter wordt overhandigd. De OR krijgt de toezegging dat hierop zal worden gereageerd. Masterplan De OR krijgt uitleg over het Masterplan. Uitgangspunt is efficiënter werken door minder locaties. Momenteel zijn er zo'n 9 verschillende locaties in gebruik, goed voor ongeveer 33000 bewegingen. Ook de beveiliging van al deze locaties geeft natuurlijk de nodige problemen. Omdat alles vol zit, is de flexibiliteit 'nul' en is groei onmogelijk. De oplossing is een groot logistiek magazijn neer te zetten op het oude Michelin terrein waar alle logistieke activiteiten onder één dak wordt georganiseerd. De oppervlakte benutting zal optimaal zijn omdat naast Heineken er ook andere bedrijven hun goederen zullen opslaan onder ditzelfde dak. Dit alles kan volledig op eigen terrein. De aanvang van de bouwwerkzaamheden is gepland voor juni 2007. Dit resulteert uiteindelijk in een totale besparing van 2 miljoen euro op jaarbasis. Procedure ziekmelding Is iedereen wel op de hoogte van alle veranderingen na de reorganisatie van de Arbo-dienst? Hoe vaak moet een leidinggevende met een zieke medewerker contact hebben tijdens een ziekteperiode? De OR wil graag dat hierover goed word gecommuniceerd en is van mening dat vervolg afspraken in alle redelijkheid moeten worden gemaakt. Hierbij worden enkele voorbeelden genoemd die volgens de OR niet als redelijk kunnen worden aangemerkt. Met de manager verpakken wordt contact opgenomen om te kijken wat er precies aan de hand is. Belangrijk is natuurlijk dat de zieke medewerker zo snel mogelijk weer terugkeert in het arbeidsproces. Tenslotte is er het voorstel om dit in het SMT overleg van verpakken op de agenda te zetten. Adviesaanvragen De OR heeft momenteel de volgende advies/ instemmingsaanvragen in behandeling: Adviesaanvraag col 18 Adviesaanvraag OAT Adviesaanvraag TSP Instemming saanvraag MEV Advies/Instemmingsaanvraag intergratie brouwen en filtratie. De winnaar Zoals BHN al eerder meldde is kunstenaar Bart van Dongen vanwege zijn bijzondere bijdrage als 'aanjager' van het Bossche kunstklimaat, dit keer de ontvanger van de twee jaarlijkse Brouwerij Cultuurprijs van de Stad 's-Hertogenbosch. Bart van Dongen, medeoprichter van KlubKoe en de initiatiefnemer van Resort Off, een netwerk dat startende kunstenaars en cineasten een podium biedt, ontvangt 5.000 euro en een kunstwerk van Paul van Dijk. De prijsuitreiking vindt op donderdag 21 juni plaats in het H.O.C. om 20.00 uur. Het H.O.C. is gekozen omdat Bart van Dongen graag samen met de Heineken Fanfare wil optreden met een door hem speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd stuk. van de Brouwerij Cultuurprijs: Bart van Dongen.

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 6