Percussionist haalt praktijkdiploma Fanvaria Solistenconcours 1971 Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS 4. Tim van den Oetelaar (17) speelt bij het Percussion Ensemble en haalde op 3 maart zijn A diploma. Ries van den Bogaert sprak met Tim en Franka Willems schreef het op. Hoe lang ben je al lid van de Heinekenfanare? "Ik heb nu vijf jaar les van Henry Janssen. Vanaf m'n tiende jaar drum ik en kreeg ik privé-les. Toen ik een advertentie van Heineken zag voor slagwerkers heb ik gereageerd. Dat was een keer iets anders! Ik ben weer opnieuw met lessen begonnen, met de nadruk op de kleine trom, want ik had nog nooit geroffeld." En nu heb je een diploma voor ongestemd slagwerk. Je theorie had je al een maand eerder gehaald en je had gemiddeld een 8. Hoe ging het praktijkexamen? "De zenuwen waren goed aanwezig. Zodra je het gebouw instapt moet het écht gebeuren. 's morgens om 9.00 uur als eerste op en ik Het ging allemaal wel lekker. Ik heb wel een paar missers gehad. Wat kleine dingen konden zeker beter." Wat voor dingen bedoel je? "Van die rare, domme foutjes, die je normaal niet maakt. Ik speelde accenten net iets te hard. Liggende accenten moet je afstemmen op de staande accenten", klinkt Tim dan wijs. Dat gebeurde tijdens de etudes en voordrachten met onregelmatige maatsoorten. Hoe ging het naspelen en het duet? "Dat ging allebei goed. Met Henry heb ik het naspelen vaak geoefend, en met hem was het vaak moeilijker dan tijdens het examen. En ik hoor het goed. In het verslag stond dat het duet goed in balans lag. Ik vond dat de rusten ook goed getimed waren. Ik ging moest 25 minuten spelen. Toen ik klaar was dacht ik dat ging best lekker, op wat kleine dingen na." En nu? "Ik heb het goed naar m'n zin bij de Heineken, dus ik hoop ik het met m'n studie in de Horeca zo kan regelen dat ik zaterdag kan blijven spelen." Verandert er nu in het Percussion Ensemble iets, nu je je diploma hebt? Ries van den Bogaert: "Hij heeft tot nu toe veel bij-instrumenten gespeeld. Hij beheerst nu meer, dus zullen we hem vaker zien achter de trom zelf." Franka Willems 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert riesvdbogaert@home.nl Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Foto boven aan pagina: Wim Hollemans Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www.heinekenfanfare.nl De oude muziekdoos De Heineken Fanfare uit Den Bosch nam in april deel aan het jaarlijkse solistenconcours. Het was de vierde maal dat dit concours werd gehouden. Hoewel het aantal deelnemers iets minder groot was dan andere jaren, bleken kwaliteit en moeilijkheidsgraad van de uitgevoerde werken veel hoger te liggen. In deze zin kan dan ook gerust gesteld worden, dat ook dit concours weer volledig geslaagd is. De nestor van de fanfare, de 71-jarige H. Meijer, voelde zich nog jong genoeg om met zijn trombone in het strijdperk te treden. Ook de vaak nog zeer jeugdige tamboers en blazers van de Drumsectie sleepten behoorlijke prijzen in de wacht. Het is niet de bedoeling om vanaf deze plaats bepaalde deelnemers een schouderklopje te geven. De waardering van de jury, bestaande uit de heren majoor J.P.Laro, directeur van de Mariniers Kapel, K. van Dijck, dirigent van de Heineken Fanfare en H.K.F. Egglij, secretaris van deze fanfare, komt immers reeds tot uitdrukking in de diploma's en de juryrapporten. Maar voor één persoon willen we ditmaal een uitzondering maken. Dat is de heer J. Persons, die kans heeft gezien om ook ditmaal het hoogste aantal punten te behalen en die daarmee voor de derde achtereenvolgende maal beslag wist te leggen op de wisselbeker. Deze beker mag hij nu voor altijd mee naar huis nemen. De waardering van de heer Laro voor het door de heer Persons uitgevoerde Trompetconcert van Joseph Haydn was een eerste prijs met lof. Het is te hopen, dat we ook in volgende jaren over de individuele prestaties van de leden van de Heineken Fanfare de loftrompet kunnen steken. Intussen heeft de Heineken Fanfare, waar al deze eminente musici lid van zijn, weer voortreffelijke successen geboekt. Regelmatig wordt overal in 't land opgetreden en worden prijzen in de wacht gesleept. Franka Willems Winnaar Tiny Persons Twee andere succesvolle solisten: Gerrit Vissers en Frans Wolbrink Fanvaria (bron Vers van 't Vat, 1971) UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 3