VAN KOFFIECONCERT NAAR CARNAVALSCONCERT Fanvaria Ton Mulders Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS Q Ries van den Bogaert en Jo van Berkom halen herinneringen op over de koffieconcerten van 'toen'. Het is al lang geleden -18 februari 1973 - maar de ogen van Ries van den Bogaert glimmen als hij vertelt hoe de Drumband van Heineken het publiek ontving dat voor het Koffieconcert naar het Casino kwam. Een half uur voordat het concert begon kwamen de mensen binnen en werden zij muzikaal onthaald. "Twee stukken speelden we, met voorop Ton Tiebosch de Tamboer Maïtre en ook de bok stond op het podium", vertelt Ries enthousiast. De drumband bestond uit ongeveer twintig leden en na twee nummers werd er onder leiding van Pat de Leeuw verder gespeeld en daarna begon het concert met het Fanfareorkest. Het waren toen nog echt koffieconcerten. "De directeur van het Casino, Luc van Gent, gaf amateurverenigingen de kans zich te promoten", weet Jo van Berkom. Alle verenigingen mochten zich één keer per jaar presenteren. Van de Bossche en Koninklijke Harmonie tot de harmonie van de PTT maakten er gebruik van. Zo ook de Heineken Fanfare. "Wij waren toen in de gelukkige omstandigheid dat we in die serie concerten de zondag voor carnaval konden kiezen", vervolgt Jo. Het was zelfs zo dat de Heineken Fanfare met het Casino kon vastleggen, dat het jaarlijks die zondag kreeg. En zo werd het koffieconcert langzaam omgebouwd naar Carnavalskoffieconcert. "Zo heeft het nog jaren geheten. De belangstelling voor de jaarlijkse koffieconcerten van de andere verenigingen zag je afnemen en die zijn dan ook een zachte dood gestorven." Het carnavalskoffieconcert van de Heinekenfanare was een groot succes en de continuïteit ervan werd door het Casino zelfs gewaarborgd. "Het was een win-win situatie. De Heineken Brouwerij zorgde voor een consumptiebon in het programmaboekje, waardoor het Casino verzekerd was van omzet en de Heineken Fanfare mocht gratis het podium gebruiken." Vijfendertig! Het carnavalsconcert van nu is razend populair. Het Theater aan de Parade, het voormalige Casino, zit tot de nok toe vol luisteraars die ook genieten van het kijkspel. Traditie is inmiddels dat de winnaar van het Bossche Kwèkfestijn een steentje bijdraagt. En als het in het geheel past ook de winnaar van de Presentatieprijs of van de Keinderkwèk. En ook het Percussion Ensemble en het Opleidingsorkest van de Heineken presenteren zich. Een speciale carnavalsconcertcommissie zorgt jaarlijks voor de juiste sfeer en Leon Donkers presenteert het geheel op eigen wijze. Voor de vijfendertigste keer staan zondag de muzikanten van de Heineken weer op het podium! Geweldig toch. Franka Willems Even voorstellen... Hallo, ik ben Ton Mulders. Ik ben 14 jaar en ben al voor het vierde jaar lid van de Heineken fanfare. Ik wilde al bariton spelen toen ik nog in de wandelwagen zat. Altijd als ik langs een blaaskapel kwam kreeg ik er weer zin in. Toen ik 10 jaar was, stond er een berichtje in de krant dat de Heineken fanfare leden zocht en vanaf dat moment ben ik begonnen. Eerst op een bariton, en na ongeveer een jaar had ik genoeg vorderingen gemaakt om over te stappen op een euphonium. Dit speel ik nu in het Aspirantenorkest en in het Opleidingsorkest. Op zaterdag heb ik eerst les van René Bogaarts en daarna is de repetitie voor de beide orkesten. Vooral bij het Aspirantenorkest hebben we veel lol. Maar we moeten ook erg hard oefenen. Onder de leiding van Bianca Kuijpers maken we al heel erg leuke muziek. ir.iiM«raaET«iiifrr< Dat komt ook door de ontspannen sfeer bij het spelen. In het opleidingsorkest gaat het er veel serieuzer aan toe, maar de muziek is daar ook veel moeilijker. René vraagt als dirigent ook steeds meer van ons. Hij weet ook precies wat we wel niet kunnen en is pas tevreden als we op ons best presteren. Het is nu bijna carnaval en dan mag ik voor het eerst met het opleidingsorkest optreden. Best spannend maar ook heel erg leuk. Helaas hadden ze geen pak dat me paste, dus moet ik het nog even alleen met het vestje en een stropdas doen. Ik hou heel erg van carnaval en daarom speel ik al voor het derde jaar bij de Koekerellen, daar speel ik niet op mijn goede euphonium, maar op een bariton die mijn vader voor me heeft gekocht. Hier kan ik wel niet zo hard op blazen, maar ik wil ook geen deuken in mijn goede instrument krijgen. Vorig jaar heb ik mijn A-diploma gehaald en nu ben ik al druk aan het oefenen voor mijn B, maar volgens René moet ik nog wat ervaring op doen voordat ik hiervoor op mag. De theorie is niet zo'n probleem, want ik zing al sinds ik 7 jaar was bij de Schola Cantorum in de St. Jan. Hier heb ik veel ervaring op gedaan dat me goed van pas kwam toen ik bariton ging spelen. Vooral Ad uit het A-orkest geeft me steeds goede raad en helpt me als ik iets nog niet meteen kan. Hij zegt altijd dat ik nog eens naast hem kom zitten in het A-orkest. En daar ga ik voor. Groetjes. Ton Mulders Hl 19e jaargang 2007 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert (riesvdbogaert@home.nl) Correspondenten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Foto boven aan pagina: Wim Hollemans Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www.heinekenfanfare.nl KillWaiÉlSTililKgiE UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND J

Heineken Brouwerij Nieuws | 2007 | | pagina 3