MOGEN WE ONS EVEN VOORSTELLEN? FANFARE ORKEST OP CONCOURS. Fanvaria Colofon 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS f^l Ben Schrover Ik ben Ben Schrover, 41jaar, getrouwd. Ik heb 3 kinderen een dochter van 18 jaar en twee zonen: Joey van 16 jaar die zich zelf dadelijk voorstelt, en nog één van 14 jaar. Sinds twee jaar ben ik op les bij de Heineken. Afgelopen juni ben ik geslaagd voor mijn A- Diploma ongestemd slagwerk. Ik heb muziek gemaakt van '74 tot '86 bij de Jeroen Bosch Verkennersband en speelde tijdens mijn diensttijd bij de Garde fuseliers Prinses Irene En ik heb in'85 de Taptoe nog meegelopen. Daarna weinig tot niks meer gedaan tot mijn zoon bij de Heineken fanfare op les ging. Dat ging zo goed dat hij heel snel vooruit ging en ik dacht "Hé, hij wordt beter dan zijn vader. Dus dan maar samen op les!" En dat bevalt nog steeds erg goed. Joey Schrover Ik ben Joey Schrover, 16 jaar, en ik heb ook nog een zus en een broer en wij maken allemaal muziek. Mijn zus speelt altsaxofoon en mijn broer bariton. Ik zit op het Duhamel College Koning Willem 1) in het examenjaar voertuigentechniek. Ik wil graag vrachtwagenmonteur worden. Ik zit nu ongeveer 2,5 jaar bij de Heineken fanfare en vindt het nog steeds leuk. Ook ik ben geslaagd voor mijn A- Diploma ongestemd slagwerk. Pas geleden hebben we kennis gemaakt met het PE. Dat is pas echt gaaf om te doen! Willen jullie meer over ons weten kom dan na de repetitie gezellig even langs. Ben en Joey Schrover. Blazers van solistische passages dragen toch net even wat meer verantwoordelijkheid tijdens concerten en het concours. Zij gingen 30 september met dirigent Georges Moreau aan de slag. Als Bianca Kuijpers (30), -op altsaxofoon- de vraag wordt gesteld hoe ze die solistische passages ervaart, lacht zij: "Doodeng, maar ook ontzettend leuk en blij dat ik de kans krijg, want je leert er ontzettend veel van." De Fontys Conservatorium studente ging vier keer eerder met de Heineken Fanfare op concours. "Het is de eerste keer dat ik echt moet presteren wat betreft solistische stukken. In Egmont zit een lastig gedeelte. De wisselingen van maatsoorten vind ik heel gaaf en is geen probleem. Het zit in de timing, ik moet op tijd beginnen en dat is lastig." Bij het concert op 15 oktober in Berlicum kon Bianca er niet bij zijn en werden de solistische partijen waargenomen door Henny van der Velden. En ook zij vond het doodeng én leuk. Sopraansaxofoon Op de sopraansax worden eveneens solistische stukken geblazen. Marleen Lommers en Gerard Vissers zijn druk doende. Heineken medewerker Gerard (61) is net met de Vut en heeft nu volop studietijd. "Ik ben een trouwe woensdagavond klant van de extra repetitie van Alex van de Akker en krijg ook les van hem." Deze maand speelt Gerard al veertig jaar bij het fanfare orkest en hij heeft alle concoursen meegemaakt. Op zijn vingers tellend komt hij uit op vijftien. "Ik speelde regelmatig solo's en dat heb ik altijd leuk gevonden." Gerard heeft vooral goede herinneringen aan de reis naar Ierland en het topconcours in Arnhem. "Een bijzondere ervaring door dirigent Rinus van Hamond. Hij gaf mij individuele lessen en dat was heel fijn." Hoe het concert in Berlicum heeft geklonken en hoe de solisten in de andere muziekgroepen het maken? We houden u op de hoogte. 18e jaargang 2006 Hoofdredactie Fanvaria: Ries van den Bogaert riesvdbogaert@home.nl Corresponden ten: John Hannink Leo Donkers Franka Willems-Netten Dagelijks bestuur: John Menkehorst Niek van den Biggelaar Natalie Dekkers Beschermvrouwe: Mevr. C.L. de Carvalho- Heineken Kijk ook eens op de website van de Heineken Fanfare www. heinekenfanfare. nl Franka Willems-Netten I Fanvaria Groetjes. Bianca Kuijpers repeteert haar solistische stukken. UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2006 | | pagina 3